KÜLTÜR-SANAT

Mesut Engin’i Kaybettik!

Türk sineması`nın bir jönünü daha söndü…
 
   
 
 
     

Yeşilçam'ın jönlerinden ünlü oyuncu Mesut Engin, dün sabah kaldırıldığı Kartal Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Engin hayatının son yıllarında büyük sıkıntılar çekmişti.

Engin'in son günlerini birlikte aynı evde geçirdiği arkadaşı Güven Turgut "Sağlığı iyice bozulmuştu. Onu hastaneye kaldırdık ama kurtulamadı. Son günleri sefalet içinde geçti. Yardım eden de olmadı. Düşenin dostu olmuyor. Şimdi cenazesini teslim edebilmek için ailesine ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

2009 yılının Mayıs ayında tiyatro sanatçıları Mehmet Esen ve Mustafa Turan tarafından Taksim İlk Yardım Hastanesinin önünde bitkin bir halde bulunan Mesut Engin’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü kapılarını açmış, ardından oyuncu Kayışdağı Darülaceze’ye yeleştirilmişti.

Engin, 1 yıldır misafir edildiği Kayışdağı Darülaceze’den Mayıs 2010'da kendi isteğiyle ayrılarak bir arkadaşının yanında yaşamaya başlamıştı.

Mesut Engin Kimdir?
Aydın'ın Söke ilçesinde dünyaya gelen Mesut Engin, 1973 yılında Ses Dergisi'nin açtığı bir yarışmada birinci olarak Yeşilçam’a ilk adımını attı. 1973 - 2002 yılları arasında birçok filmde başrol ve yardımcı oyuncu olarak rol alan Mesut Engin, ayrıca bu dönemde mankenlik ve fotomodellik de yaptı. Mesut Engin'in rol aldığı filmlerden bazıları: 'Sevmek' 'Yedi Evlat İki Damat' ‘Tuğrul’, 'Özleyiş', 'Yazık Oldu Yarınlara' ve ‘Teşekkür Ederim Büyükanne'.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>