KÜLTÜR-SANAT

Nezih Çavuşoğlu Melankolik Dalgalar Sergisi

Nezih Çavuşoğlu’nun “Melankolik Dalgalar” sergisi 7-30 Nisan 2015 tarihleri arasında EKAV `da...
 
   
 
 
     

Duygusal gelgitlerle geçen son birkaç yılın sanatçının yapıtlarına yansımasıyla ortaya çıkmış bir dalgalanmadır Melankolik Dalgalar. Kurgu ve içerik olarak Nezih Çavuşoğlu’nun bir önceki dönemi olan “Stripe” serisindeki renklerle bağlı ama geometrik olarak dönen ve dönüşen hatta akan ve dalgalanan renkler görüyoruz sanatçının yeni döneminde.

Nezih Çavuşoğlu izleyicinin hem görme hem de hissetme algısı üzerine güzel bir oyun kurguluyor. Onun son resimlerine bakarken ister içsel duygulanmaları, ister toplumsal dalgalanmaları, isterseniz de denizin maviliğinde dinginlik sunan rahatlatıcı bir yaz melteminin titreşimlerini bulabilirsiniz. Çavuşoğlu’nun kurguladığı bu oyun sayesinde izleyici zihninde kendi Çavuşoğlu resmini de yaratmış oluyor. Bize bu yönergeyi sunan ipucu ise serginin ismindeki “Melankolik” tanımıdır. Kelime çağrışımsal olarak içekapanık, duygusal, kırılgan, mükemmeliyetçi, idealist, fantezist gibi birçok tanımı ve algıyı içinde barındırsa da Çavuşoğlu’nun düşüncesinde ve elinde yaratıcı ve ufuk açıcı bir sonuca ulaşmış görünüyor. Sergide yer alan yapıtlar ve üretim süreçleri sanatçıların kendilerini aşmada, kendini yeniden üretmede ne tür aşamalar kaydettiklerinin ve hangi ruh hallerinden geçtiklerinin bir göstergesi niteliğinde. Çavuşoğlu içsel dünyası ile bu bağı koparmayarak o yolu şaşırıp kaybetmemenin yanında hiç bitmeyecek sanatsal arayışlarından parçalar sunarak sizleri davet ediyor.


Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv de izleyebilirsiniz.

SERGİ : Nezih Çavuşoğlu “Melankolik Dalgalar”
AÇILIŞ : 7 Nisan Salı, 18:00
YER : Ekavart Gallery
ZİYARET SAATLERİ : Pazartesi – Cuma 11:00-18:30 / Cumartesi 12:00-18:30

• Ekavart Gallery, EKAV Vakfı kuruluşudur. Sergilerden elde edilen gelir, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılmaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>