KÜLTÜR-SANAT

Pan Yayıncılık’tan Cihat Aşkın Kitabı

Keman virtüozu Cihat Aşkın’ın anı-biyografi kitabı “Artık Melekleri Hissetme Vaktidir” Hilal Doğanay’ın kaleminden Pan Yayıncılık etiketiyle çıktı.
 
   
 
 
     

Hayatını müziğe adamış keman virtüozu Cihat Aşkın’ın hayatını anlatan Ara Güler kapak fotoğrafıyla“Artık Melekleri Hissetme Vaktidir” Pan Yayıncılık’tan çıktı. Hilal Doğanay’ın kaleme aldığı anı-biyografi kitabı Aşkın’ın, müziğe olan tutkusunu, azmini, ısrarını, hırsını, inancını anlatırken, hayatına dokunan aşklarını da, hayal kırıklıklarını da bir bir dile getiriyor.

12 yaşında ilk konserini veren, en zor eserleri daha çocuk yaşta çalmayı başaran Cihat Aşkın, tanıklık ettiği dönemlerden bugüne uzanan müzik yaşamını, samimi bir dille satırlara döküyor.

Kendini sadece müzikle tanımlayan Aşkın, “illaki keman çalacağım” dediğinde henüz 8 yaşında bir çocuk... Üstelik hafız bir babanın oğlu olarak müziğe tutkulu! Bu tutkunun aşka dönüşmesi 12 yaşında sahneye çıktığı gündür.

Hocaları tarafından yeteneği fark edilen Cihat Aşkın için uzun bir yolculuk başlar müzik hayatında, bu yolculuk zor ama keyiflidir...Bu yolun sonu bellidir; yurtdışı eğitimlerinin ardından bugün dünyanın hayran olduğu keman virtüozu Cihat Aşkın olur.

Bugün tüm dünyanın tanıdığı Aşkın, müzik yolculuğunun yanı sıra özel yaşamının sırlarını da aralıyor bu kitapta.

Bunca zor zamanların, bunca ödenen bedellerin arından “Artık Melekleri Hissetme Vaktidir...” diyor kitap.
Kitaptan...

“Kemana başlamanın yaşı yoktur, tıpkı mutluluğu hissetmenin yaşının olmadığı gibi.”

Kimileri idealleri için yaşar, kimileri sırf kendileri için... Kimileri olur olmadık hayallerin peşinde koşar, kimileri hayallerini gerçekleştirebilmenin yollarını arar... Kimileri için yaşam ağır bir çile, kimileri içinse keyfine varılması gereken bir ödüldür... Cihat Aşkın’ın hayatta olma gayesi ise gücünün yettiğince topluma faydası dokunacak işler yapmak; kendini adadığı müzik alanında elinin uzanabildiği herkesle birikimini paylaşmaktır.

Eser Adı: Artık Melekleri Hissetme Vaktidir
Yazan: Hilal Doğanay
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık
Türü: Müzik
Sayfa Sayısı: 208
Etiket Fiyatı: 25 TL (KDV dahil)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>