KÜLTÜR-SANAT

Resme fotorealist yaklaşım

Rober Baruh’un fotorealist yaklaşımlar sergilediği yağlıboya resim sergisi, 1 Aralık 2007 tarihine kadar MüzayeDE Sanat Galerisi’nde…
 
   
 
 
     
Rober Baruh’un yedinci kişisel sergisi, 1 Aralık 2007 tarihine kadar MüzayeDE Sanat Galerisi’nde.. 50 seçkin eserin yer alacağı sergi, aynı anda www.lebriz.com’da da sanal olarak gezilebilecek.


Resim çalışmalarında belli bir temaya bağlı kalmadığını söyleyen Rober Baruh; “Resimlerimde gördüğüm güzellikleri yansıtmayı amaçlıyorum. Ben, görüntü bende heyecan uyandırıyorsa onu çalışırım; bu peyzaj, natürmort, figürlü ya da figürsüz bir görüntü ya da iç mekan olabilir. Detaylara çok önem veririm, yaptığım resimlere en az bir buçuk - iki ay zaman ayırırım. Bu yüzden az üretim yapabiliyorum” diyor.

1934 yılında İstanbul’da doğan Rober Baruh çocukluğunu Galata’da geçirdi. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’nin ayakkabı tarihinde büyük önemi olan Derby Lastik Fabrikası’nda çalışmaya başladı ve burada yöneticilik yaptı. Çocukluğundan beri resimle iç içe geçen yaşamında fotorealist anlatımı ön plana çıkaran Baruh, büyük ressamların çalışma tarzları üzerine birçok incelemede bulundu. Resimleri Almanya, İtalya, İngiltere ve ABD’de özel koleksiyonlara girdi.


Ressam Hayrettin Sönmez, Baruh’un çalışmaları için; “Rober Baruh’un resimleri görenlerde naif bir izlenim yaratırken, ayrıntıdaki ruh bütünlüğü ile zirveye ulaşıyor. Resim hissettiğini uygun bir teknikle yorumlamak ve bunu karşınızdakine hissettirebilmektir, Baruh bunu başarıyor” diyor.

MüzayeDE Sanat Galerisi’nde 1 Aralık 2007 tarihine kadar sergi Pazar günleri de dahil olmak üzere her gün 10.00-19.00 ve saatleri arasında gezilebilir.

MüzayeDE Sanat Galerisi
Şakayık Sok Aylin Apt No:57 Kat:1 Daire:5
Nişantaşı, İstanbul
Tel : + 90 212 233 65 50-51

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>