KÜLTÜR-SANAT

Sinema seminerleri başlıyor.

24. Türsak Vakfı Sinema Seminerleri 7 şubat'ta başlayacak. Sevin Okyay, Rekin Teksoy, Mehmet Açar... Ayrıntılı bilgi için tıklayın!
 
   
 
 
     
24. DÖNEM TÜRSAK VAKFI
SİNEMA SEMİNERLERİ
BAŞLIYOR

07 Şubat 2004 – 24 Nisan 2004

TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı, kuruluş ilkelerinden biri olan “eğitime ve araştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmek” hedefiyle 1995 yılının Ekim ayında ilk kez hayata geçirdiği ve beklenenin üzerinde bir ilgi görerek gelenekselleşen “Türsak Vakfı Sinema Seminerleri”ni, 07 Şubat 2004 – 24 Nisan 2004 tarihleri arasında 24. kez düzenliyor.

Sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen sinema seminerleri, katılanlara temel ve teknik kuramsal bilgiler vermenin yanı sıra bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı hedeflediğinden, katılımcılara herhangi bir şart getirilmeden, tüm amatör ve profesyonel sinema meraklılarına açık olarak yapılmaktadır.

12 hafta süreyle 17 seminer dersini kapsayan ve Cumartesi günleri saat 11.00 – 15.30 arasında yapılacak olan seminerlerin kayıtları başlamış olup, kayıtlar 50 kişilik kontenjanın dolması ile tamamlanacaktır.

Dünya Sinema Tarihi; Türk Sinema Tarihi; Aydınlatma Tekniği ve Işık Bilgisi; Video ve Sinema Kameraları, Ses Kayıt Teknikleri ve Seslendirme Yöntemleri, Sinemada Oyunculuk, Film Yönetiminin Temelleri, Sinemada Kurgu İlkeleri, Sanat Yönetimi, Senaryo Yazım Aşamaları ve Teknikleri, Film Yapım Süreci, Film Eleştirmenliği, Sinema Kuramları; Film Çözümlemesi ve Animasyon Teknikleri başlıkları altında düzenlenen seminerler, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilmektedir.

Sevin Okyay, Rekin Teksoy, Mehmet Açar, Burçak Evren, Uğur İçbak, Tevfik Başer, Doğan Sarıgüzel, Sinan Toğrul, Alper Maral, Ziya Öztan, M. Ziya Ülkenciler, Gülsen Tuncer, Mehmet Kurtuluş, Mustafa Preşova, Muzaffer Hiçdurmaz bu yıl ki seminer hocaları olarak derslere katılacaklardır. Kuramsal olarak işlenen Dünya ve Türk Sinema Tarihi, Film Eleştirmenliği, Film Çözümlemesi gibi derslerin yanı sıra Sinemada Kurgu İlkeleri, Sinemada Oyunculuk, Aydınlatma ve Işık Bilgisi gibi dersler ise öğrencilere uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Seminer Ücretleri
Tam: 350 milyon TL
Öğrenci: 300 milyon TL

Sinemaseverler Seminerlerle ilgi ayrıntılı bilgiyi, aşağıdaki adres ve telefonlardan Seminer Sorumlusu Şermin Mutlu’dan alabilirler.


Hüseyin Namık Yıldırım
TÜRSAK Vakfı Medya Sorumlusu

Gazeteci Erol Dernek Sok.
No:11/2 Hanif Han Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0212 244 52 51 – 251 67 70 – 251 84 81
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>