KÜLTÜR-SANAT

Tania Maria’dan Latin rüzgarı

Brezilya müziğinin en dokunaklı unsurlarını kucaklayan, Grammy Ödülünü alan, TANIA MARIA ve Grubu güneyin sıcak ritimlerini, caz ve blues ögeleri ile birleştirerek, kendine has tarzı ile 3. Bodrum Fest’te
 
   
 
 
     
Tarih: 2 Temmuz 2006, Pazar
Yer: Bodrum Kale
Saat: 21:30
Türü: Latin


Brezilya’nın kuzeyinde São Luis’de, amatör müzisyen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Tania Maria müzikle uzun zamandır tutkulu bir aşk yaşamakta.


Henüz 7 yaşında piyano eğitimi almaya başlayan Tania, 13 yaşında katıldığı yerel bir yarışmada birincilik ödülüne layık görülmüştür. Her ne kadar kariyer olarak avukatlık mesleğine yönelmeye karar verdiyse de piyanoyu arzulayan parmaklarına karşı koyamayıp eskisinden daha kuvvetli bir tutkuyla müzik hayatına geri dönmüş ve kendini müziğe adamıştır. 20 yaşında ilk albümünü Warner’dan çıkartmıştır.

36 yıllık müzik kariyerine 25 albüm sığdıran Tania Maria gerçek bir yetenek olarak müzik dünyasındaki yerini almıştır. Montreux’den New Orleans’a, Tokyo’dan Nice’e kadar dünyaca ünlü müzik festivallerine katılmıştır.

Son olarak Blue Note label ile çıkan son albümü INTIMIDADE ile büyük başarı kazanan ünlü Brezilyalı piyanist, şarkıcı ve besteci Tania Maria albüm konserleri için yola çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye’yi de turne dahiline alan yüksek enerjisi ile olağanüstü bir performans sergileyen Tania Maria 2 Temmuz 2006 Pazar günü Bodrum Kale’sinde Latin rüzgarları estirecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>