KÜLTÜR-SANAT

Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu’nda Bayrak Değişimi

Tiyatro Kooperatifi’nin 5. Genel Kurul Toplantısı, 17 Nisan Çarşamba günü Hann Sahne’de gerçekleşti.
 
   
 
 
     

Kooperatifin gelecek dönemdeki yol haritasının görüşüldüğü toplantıda yeni yönetim kurulu seçimi de tamamlandı. Tiyatro Kooperatifi’ne dahil özel tiyatro temsilcilerinin katılımıyla yapılan seçim sonucunda yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulu Başkanı Mert Fırat oldu.

Özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan Tiyatro Kooperatifi’nin 5. Genel Kurul Toplantısı 17 Nisan Çarşamba günü Hann Sahne’de gerçekleştirildi.

Tiyatro Kooperatifi ortaklarının katılımıyla gerçekleşen toplantı önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Özsoy’un açılış konuşması ile başladı. Toplantının ana gündem maddeleri arasında kooperatifin ileriye dönük hedefleri, özel tiyatroların yaşadığı sorunlar ve beklentileri yer alırken, toplantıda aynı zamanda yeni Yönetim Kurulu üyeleri de duyuruldu. 80’e yakın özel tiyatroyu temsil eden kooperatifin ortaklarının oyları ile Tiyatro Kooperatifi’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mert Fırat, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Gülhan Kadim ve Muharrem Uğurlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Burak Satıbol, Hakan Silahsızoğlu, Eyüp Emre Uçaray ve Vildan Güleç olarak belirlendi.

“Türkiye’deki özel tiyatroların yerel ve ulusal ölçekte güçlenmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz”


Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Yeşim Özsoy’dan devralan Mert Fırat: “Öncelikle 2 dönem başkan yardımcılığı ve son 2 yıldır başkanlık görevini büyük bir özveri ve özenle yürüten Yeşim’e tüm kooperatif adına çok teşekkür ediyorum. Bayrağı kendisinden devralıyorum ama bundan sonraki yolculuğumuzda da yine hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Tiyatro Kooperatifi olarak bundan sonraki süreçte de özel tiyatroların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hak savunuculuğu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu doğrultuda en büyük hedefimiz tabi ki özel tiyatroların yasal statüsünün değişmesi ve özel tiyatroların projelerine yapılacak devlet desteklerinin arttırılması yönündeki çalışmalarımıza hız vermek olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediyeler başta olmak üzere, taleplerimizi dile getirerek değişim ve dönüşümün zorlayıcısı olacağız” dedi.

Yeni dönemde özellikle kurumsal desteklerin arttırılması için çalışmalara da ağırlık verileceğini belirten Mert Fırat, “2023 senesi içinde başlattığımız Kumbara Sende projemize daha fazla kurumsal destekçi bularak bu tarafta sürekli bir fon oluşmasını sağlamak istiyoruz. Kumbara Sende projemizle Adana, Diyarbakır, Hatay, İstanbul ve Osmaniye’den toplam 30 özel tiyatronun aylık kira giderlerinden nakliye ücretlerine, faturalarından personel maaşlarına kadar pek çok farklı alandaki ihtiyaçlarını karşıladık. Bu desteklerin tek seferlik kalmaması ve tiyatroların sürdürülebilirliğinin sağlanması için çalışmalarımıza hız vereceğiz” diye belirtti.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>