KÜLTÜR-SANAT

Üç altın kentin anahtarı...

Tuluyhan Uğurlu, 2004 yaz konserlerine başlıyor. Haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın...
 
   
 
 
     
Sanatçı bu kez, binlerce yıllık Anadolu kültürünün dünyayı nasıl etkilediğini, konserlerini konuyla ilişkili tarihi mekanlarda gerçekleştirerek dinleyicisine aktaracak.

Binlerce yıl önce Anadolu topraklarında yaşayan Hitit, Urartu ve Truva uygarlıklarının anlatıldığı konserlerin ismi: “Üç Altın Kentin Anahtarı; Hattuşa, Tuşba, Truva”

Daha önce 4 Temmuz’da Çorum Hitit Festivali çerçevesinde antik Hattuşa’da dinleyici önüne çıkan Sanatçı ikinci konserini 27 Temmuz Salı akşamı bu üç uygarlığın çeşitli dönemlerine ait eserlerin sergilendiği “İstanbul Arkeoloji Müzesi” bahçesinde, heykeller arasındaki mermer merdivenlere kurulacak sahnede verecek. Seslendireceği bu yeni çalışmasında sanatçı dünden bugüne uzanan yöresel ezgilere de yer verecek.

Tuluyhan Uğurlu’nun aynı proje içinde vereceği son iki konser ise Uluslararası Truva Festivali çerçevesinde Çanakkale’de. Uğurlu 9 Ağustos Pazartesi akşamı Truva Ören yerinde festivalin açılışını yaptıktan sonra, 10 Ağustos Salı ise Çanakkale Çimenlik Kalesi önünde halka açık bir konserle eseri bir kez daha seslendirecek.

www.biletix.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>