KÜLTÜR-SANAT

Vanilya ve Çikolata'yı kaçırmayın...

Vanilya ve çikolata, güzel oldukları kadar farklı iki tat… Aynı Penelope ve kocası Andrea gibi…
 
   
 
 
     
Vanilya ve çikolata, güzel oldukları kadar farklı iki tat… Aynı Penelope ve kocası Andrea gibi…

Penelope (Maria Grazia Cucinotta) üç çocuk sahibi bir anne, ailesine bağlı bir kadın, kocasına sadık bir eştir. Ancak onun aksine, Andrea’nın (Alessandro Preziosi) gözü hep dışarıdadır. Çok çalışmasını bahane ederek ailesini ihmal eder. Sık sık da karısını aldatır. Kocasının ilgisizliğine artık dayanamayacağını anlayan Penelope, onu terketmeye karar verir. Arkasında bir mektup bırakarak bir gece gizlice evden ayrılır. Çocukluğunu da geçirmiş olduğu, anneannesi Diomira’nın (Serra Yılmaz) sahil kasabasındaki evine gider. Bahçe içindeki bu tarihi evde yalnız kalıp hayatını irdelemek ister. Evin tozlu eşyaları arasında gezinirken, kendi geçmişinde de bir yolculuk yapmış olur. Anneannesi Diomira’nın ona ölmeden önce verdiği öğütleri bir bir hatırlar. Küçükkken annesini bir adamla görmüş olması, onun annesine karşı tükenmeyen bir öfkeyle dolmasına yol açmıştır.
Bu arada Andrea da daha önce habersiz olduğu aile hayatını tanımaktadır. Üç çocukla birden ilgilenmenin ne kadar zor olduğunu keşfeder. Penelope ile görüşmek istese de, karısı bunu kabul etmez. Andrea’nın keşfedecek bir şeyi daha vardır: Penelope’nin bir dönem gizemli bir ressamla (Joaquin Cortes) yaşadığı ilişki…

Bu arada, çocuklar anne-babalarının yaşadığı problemler nedeniyle gergin ve mutsuzdurlar. En küçükleri, Luca, okuldayken bir astım krizi geçirir. Ablası ise ailesinden göremediği şefkati kendinden büyük bir gencin sevgisinde arar.
Penelope ve Andrea’nın yaşadıkları bu kriz, hayatlarını yeniden gözden geçirmelerine olanak tanıyacak, karşılıklı saygı, anlayış ve farklılıklarını kabullenme üzerine bir ilişki kurmaları gerektiğini anlamalarını sağlayacaktır.


Yönetmen: Ciro Ippolito

Oyuncular: Maria Grazia Cucinotta (Penelope), Joaquin Cortes (Carlos), Alessandro Preziosi (Andrea), Licinia Lentini (Irene), Sara Anastasia (Eva), Roberta Aliberti(Genç Penelope), Fabio Fulco (Oggioni), Leontine Snel (Leontine), Daniele Protano (Luca), Pamela Saino (Lucia), Pietro Sturniolo(Roberto), Frida Bruno(Stefania), Massimo Caradonna (Genç Andrea), Alberto di Stasio (Mimi), Serra Yılmaz (Anneanne Diomira).

Senaryo: Franco Ferrini, Ciro Ippolito
Görüntü yönetmeni: Fabio Cianchetti
Ses: Marco Grillo
Set Tasarımı: Daniela Macciocca
Kostüm Tasarımı: Alessandro Lai
Kurgu: Ciro Ippolito
Yapımcı: Ciro Ippolito
Yıl: 2004
Süre: 99 dk
Ülke: İtalya

Vanilya ve Çikolata 17 Aralık'ta vizyonda...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>