KÜLTÜR-SANAT

Yangın Var`ı Kaçırmayın!

Sezonun merakla beklenen filmi ‘Yangın Var’, 9 Aralık’ta sinema izleyicisiyle buluşuyor.
 
   
 
 
     

Fragmanı sinemalarda büyük beğeni toplayan komedi-macera türündeki filmde Osman Sonant, Koşman adlı itfaiyeciyi, Nesrin Cavadzade Asya’yı Yavuz Bingöl ise Diyarbakır Belediye Başkanı’nı canlandırıyor…

Sinema izleyicileri arasında fenomen olan ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’a göndermeler yapan ‘Yangın Var’da her yangın sönüyor, bir tek aşk yangını sönmüyor. Karadeniz’in Çayırbağı beldesine hibe edilen itfaiye komyonunun teslimi sırasında Koşman Asya’ya vuruluyor. 1000 km yolculukta Koşman’a eşlik eden Asya zaman içinde bu sempatik itfaiyeciye aşık oluyor. Her izleyeni kahkahalara boğacak olan Yangın Var, romatik hikayesiyle insanın kalbinin derinliklerine de dokunacak ve filmin sonunda izleyiciler koltuklarından kalkamayacak. Türkiye’de çekilmiş en pahalı ve büyük prodüksiyonlu yol filmi Yangın Var, 9 Aralık’ta seyirciyle beyazperdede buluşacak.

Yangın Var’da Nesrin Cavadzade, Osman Sonant ve Yavuz Bingöl’ün dışında, Erkan Can komik bir cami imamını, Şerif Sezer tipik karadenizli bir kadını oynuyor. Filmde ayrıca, Reha Özcan, Gaffur Uzuner ve Metin Yıldız gibi ünlü oyuncular da kamera karşısına geçti.

Fragmanı linki:


http://www.youtube.com/watch?v=94sY_eY0t4A&feature=youtu.be


Filmin Konusu:

İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli Çayırbağı beldesine Diyarbakır Belediyesi bir itfaiye aracı hibe eder. Karadenizli iftaiyeci Koşman kamyonu teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar. Koşman, Diyarbakır’ın zenginliğini görür, Diyarbakır’a ve yaşayan halkına olan tüm algısı alt üst olur. Dönüş yolculuğu sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıra dışı bir macera vardır. Aşk, hüzün ve kahkaha dolu 1000 kilometrelik yolculuk Koşman ve Diyarbakır’dan kendisine katılan Asya’nın bütün hayatını değiştirir.YANGIN VAR TÜRKİYE- ALMANYA ORTAK YAPIMI

YÖNETMEN : MURAT SARAÇOĞLU
YAPIM ŞİRKETİ :YOL SİNEMA
YAPIMCI :KORAY ÇALIŞKAN
ANA SPONSOR :ANADOLU ASLANI
ORTAK YAPIM ŞİRKETİ: BULUT FİLM ve BREDOK FİLMS
ORTAK YAPIMCILAR :YAMAÇ OKUR, MUSTAFA DOK
DESTEKLEYENLER :EURIMAGES VE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TELİF HAKLARI VE SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
DAĞITIM ŞİR. :UIP
SENARYO :MURAT BATGİ ve KORAY ÇALIŞKAN
GÖRÜNTÜ YÖN :GÖKHAN ATILMIŞ
SANAT YÖN. :TURAL POLAT
MÜZİK :EROL MUTLU, LEVENT GÜNEŞ, IŞIN KUCUR
SES :MİROSLAV BABİC
YARDIMCI YÖN. :AHMET YURTKUL
YAPIMCI YARD. : ASLI ERDEM
SÜRE :98 dk
TÜRÜ :KOMEDİ, ROMANS, MACERA
ÇEKİM BAŞ. TAR: : 1 TEMMUZ 2011
VİZYON TARİHİ: :9 ARALIK 2011
ÇEKİM YERİ :DİYARBAKIR, ARTVİN, BİNGÖL, RİZE, TRABZON
OYUNCULAR : OSMAN SONANT (KOŞMAN), NESRİN CAVADZADE (ASYA), YAVUZ BİNGÖL (DİYARBAKIR BELEDİYE BAŞKANI), ERKAN CAN (RİZELİ İMAM), ŞERİF SEZER (SEVGİ HANIM), REHA ÖZCAN (RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ), GAFFUR UZUNER (ÇAYIRBAĞI BELEDİYE BAŞKANI), METİN YILDIZ (MUHARREM), MİRGÜN CABAS (MİRGÜN CABAS), HAKAN KARSAK (ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ)


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>