KÜLTÜR-SANAT

Yüzde oranlarıyla "İstanbul Modern" ziyaretçileri

Halka açık modern sanat kütüphanesi, sinema salonu, fotoğraf bölümü ve geçici sergi salonlarının bulunduğu İstanbul Modern'i 4 ayda 150 binin üzerinde kişi ziyaret etti...
 
   
 
 
     
İstanbul Modern'e 4 ayda 150 bin ziyaretçi

Eczacıbaşı desteği ile 4 ay önce açılan müzeyi şu ana kadar 150 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği ve müze ziyaretçileri arasında yapılan araştırmaya göre, İstanbul Modern'e gelenlerin yüzde 60'ını kadınların oluşturduğu belirtiliyor.

Eczacıbaşı, 15 yıllık aile rüyalarının 11 Aralık 2004 tarihinde gerçekleştirildiğini ifade ederek, modern müzenin fikir babasının Nejat Eczacıbaşı olduğunu söyledi.

Eczacıbaşı, ”İstanbul Modern, 2.5 ayda 100 bin ziyaretçi sayısına ulaştı. Şu andaki ziyaretçi sayımız 150 bin kişiyi aştı. Açılıştan belli bir süre sonra giriş ücretli hale getirilmesine rağmen ziyaretçi sayısında bir değişiklik olmadı. Bu da gösteriyor ki; toplumumuz kültür ve sanata çok meraklı” dedi.

Eczacıbaşı, müzede halka açık modern sanat kütüphanesi, sinema salonu, fotoğraf bölümü ve geçici sergi salonlarının bulunduğunu hatırlatarak, bundan sonraki etkinlikleri hakkında da bilgi verdi.


BAYANLAR DAHA İLGİLİ

Müze ziyaretçileri arasında yapılan araştırmaya göre, İstanbul Modern'e gelenlerin yüzde 60'ını kadınlar oluşturuyor.

Ziyaretçilerin yüzde 25'i mühendis, avukat, mimar, doktor, ekonomist ve veteriner gibi meslek mensupları olurken, bunu yüzde 17 ile öğrenciler, yüzde 10 ile sanatla uğraşanlar, yüzde 8 ile öğretmen ve akademisyenler, yüzde 7 ile emekliler, yüzde 29 ile ev hanımı, sekreter, çevirmen gibi diğer meslekler izliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>