KÜLTÜR-SANAT

Zeliha Demirel’in “İşte Herkes Yüz Yüze Şimdi” Resim Sergisi

6 Mayıs 2013 Saat:18.00 de Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılıyor.
 
   
 
 
     

“Biçim değildi aradığım, kalan tüm boşlukların biçimlenişine kadar uzayacak olan bu serüvende. Zamanın içinde ötelenirken birlikte ilerleyiş, ruha dokunuş…

Örtülerimiz var, yüzümüze çekilmiş perdeler, örtüler, maskeler,.. bir yanımız ele verir korkularımızı, inince masum mahalleye. Aynı mahallenin çocuklarıyız oysa…

Akıl epriyen şey.

İçinden geçtiğimiz çağda önümüze sunulan entelektüel birikim, bilgi ve deneyimler bir yandan ruhsal, içsel ve felsefik olandan uzaklaştırırken diğer yandan sentetik ve kimi kere jonjonlu, kimi kere sözde yalın, en çok da ‘paran kadarsın’ alanına yaklaştırıyor.

Çalışmalarımda sıklıkla soyut formlara takılıp bu formlarla daha yoğun bir ilişkiye giriyor olmama rağmen bu sergide yer alan resimlerimde portreler enerjik ve dışavurumcu bir şekilde sert kontrastlarla detaylandırılmıştır. Figür karşımda öylece dururken içgüdüsel olarak geometrik şekillere, daha çok üçgenlere ve çokgenlere ayrılır. Yer yer renk patlamaları bu ayrılmaya eşlik eder. Gerilimi ya da relaksiyonu yüzeye çekerek anın ham enerjisinin orada varlığını daim kılmak için renklerin kromasını kırmadan, tüpten çıktığı haliyle kullanırım.

Sanatsal yaklaşımım kişisel olmakla birlikte tamamen insanlık halleriyle ve genel meselelerle ilgilenirim. malzemehanemde kağıtlar ve boyalar en büyük dostumdur.”

Diyen ve serginin başka kentlere de taşınacağını söyleyen sanatçının resimleri 13 Mayıs 2010 tarihine kadar Tuzla belediyesi Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Serginin tüm alt yapı çalışmaları Nehir Sanat tarafından gerçekleştirilmiştir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>