MAGAZİN

Hollywood'un en gözde kadını Nicole Kidman...

Mesleğinde altın devrini yaşayan Oscarlı aktris Nicole Kidman, ''Hollywood'un En Gözde ve Güçlü Kadın oyuncusu'' seçildi.
 
   
 
 
     
''Netscape'' sitesinin yaptığı ankette ünlü aktris Kidman, sinemanın en gözde ve güçlü kadın oyuncusu seçildi.. Ankette ikinciliği ''Charlie'nin güzel meleği'' Cameron Diaz, üçüncülüğü ''Bu nasıl sarışın'' filminin yıldızı Reese Witherspoon elde etti.. Halle Berry, Julia Roberts, Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger, listedeki isimlerden...

Internetteki ''netscape'' sitesinin yaptığı ankette, ipi uzak ara farkla Kidman göğüsledi. Ödül hanesinde altın harflerle ''Oscar'', ''Altın Küre'' ve ''BAFTA'' yazan Kidman, ''Saatler-The Hours'' adlı filmde ünlü yazar Virginia Woolf'u başarıyla canlandırarak Oscar ödülünü aldı.

Beyazperdenin en çok tercih edilen yıldızlarından olan Kidman'ın kapısında yapımcılar çok sayıda teklifle sıra beklerken, güzel oyuncu,''The Stepford Wives'', Sydney Pollack'ın imzasını taşıyan ''The Interpreter'' ile Büyük İskender'in hayatını konu alan ve aktör Leonardo DiCaprio ile rol aldığı ''Alexander the Great'' adlı filmlerin çalışmalarını sürdürüyor.

Bir dönem televizyonlarda ilgiyle izlenen ''Tatlı Cadı'' dizisinin beyazperde versiyonu ''Bewitched'' için görüşme masasında olan Kidman, Steven Spielberg'in yöneteceği ''Sarah Bernhardt'' adlı yapımı da görüşme takvimine aldı. ''Sinemanın yeni Katharine Hepburn'ü'' olarak tanımlanan Avustralyalı Kidman, son filmi ''The Stepford Wives'' için 15 milyon dolar aldı.

Tom Cruise ile yıllar süren evliliğine nokta koyan Kidman, rock yıldızı Lenny Kravitz ile gelecek yıl nikah masasına oturmayı planlıyor.

-CHARLIE'NİN GÜZELİ...-

''Charlie'nin Meleği'' filminin güzel yıldızı Cameron Diaz, listede ikinciliği elde etti.

Jim Carrey ile rol aldığı ''The Mask'' adlı komediyle yıldızı parlayan Diaz, bugün Julia Roberts ve Nicole Kidman ile birlikte Hollywood'un en çok kazanan yıldızı.

Henüz Oscar ödülü kazanmamasına karşın ''New York Çeteleri-Gangs of New York'', ''Vanilla Sky'', ''Being John Malkovich'' ve ''There's Something About Mary'' gibi filmlerle Altın Küre'ye aday gösterilen Diaz, 9 yıl önce kendisine şöhret getiren filmde rol aldığı Jim Carreyile ''Fun with Dick and Jane'' adlı yapımda yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Babası Kübalı olan güzel yıldız, şarkıcı Justin Timberlake ile nişan hazırlığında...

''Bu Nasıl Sarışın-Legally Blonde'' adlı filmle büyük bir çıkış hazırlayan Reese Witherspoon listede üçüncü. Filmin ikincisi Türkiye'deki sinemalarda da gösterilen oyuncu, geleceğin yıldızı olarak gösteriliyor. Güzel sarışın, aktör Ryan Philippe ile evli.

-HALLE BERRY'NİN YILI-

Oscarlı güzel oyuncu Halle Berry, listede üçüncülüğü elde etti.

''Kesişen Yollar-Monster's Ball'' filmindeki rolüyle geçen yıl ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü kazanan ve bu ödülü alan ilk kadın siyah aktris olan Berry, sinemanın ilgi gören oyuncularından.

Beyazperdenin ''Bridget Jones''u Renee Zellweger Dördüncü sırada bulunurken, onu Russel Crowe'un ''Akıl Oyunları-A Beatiful Mind'' filmindeki rol arkadaşı Jennifer Connelly izledi. Listede yer alan oyuncular ve sıralamaları şöyle:

1-Nicole Kidman
2-Cameron Diaz
3-Reese Witherspoon
4-Halle Berry
5-Renee Zellweger
6-Jennifer Connelly
7-Kate Hudson
8-Salma Hayek
9-Julia Roberts
10-Catherine Zeta-Jones
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>