MODA - STİL

2016’nın Gelinlik Ve Düğün Trendleri Belli Oldu!!!

Yılın Trendleri; 3 Boyutlu Gelinlikler ve Yurt Dışında Evlilik duyurulur...
 
   
 
 
     

Geçtiğimiz hafta İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleşen yaklaşık 8.500 M2 alanda 130 farklı katılımcının tüketici ile buluştuğu Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Evlilik Hazırlıkları Fuarı bu yılın evlilik modasını belirlemede etkin oldu.

Fuar süresince fuarı ziyaret eden 60.000 e yakın çiftin en çok ilgi gösterdiği gelinlik modelleri 3 boyutlu diye nitelendirilen modeller oldu. Alışılagelmiş dantel anlayışının dışında kendi motiflerini 3 boyutlu ve sonradan monte şeklinde taşıyan gelinlikler 2016 da gelinlerin tercihi olma yolunda.

14 yıldır bu fuarı düzenleyen ve bugüne kadar 450 binden fazla çifte evlilik sürecinde rehberlik eden Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, değişen ve de gelişen trendler için şunları söyledi ; “Fuarımızı ziyaret eden çiftlerin, her yıl yenilenen ve değişen ihtiyaçları ve isteklerine karşılık bulabilmek için çaba harcıyoruz. Düğünlerini özel ve unutulmaz kılmak isteyen çiftler, aynı zamanda dünya trendlerini de yakından takip eden ve alternatif arayan kişilerden oluşuyor. Biz de bu gelişen ve değişen ihtiyaçlara cevap vermek için çalışıyoruz. Fuar süresince bir çok yenilik ve hizmet ile tanışan çiftlerin son yıllarda ayrıca yurt dışında evlenme modasına da bilhassa bu fuarda yoğun şekilde şahit olduk. Sadece düğün değil, ev kurma süreçlerinde de ihtiyaçları olan ürün gruplarını ziyaretçilerimizle buluşturduk. Fuara ilginin bu yıl da büyük olması bir yıl boyunca yaptığımız hazırlığın çiftler tarafından da ilgi görmesi bizi çok mutlu etti. Gelecek yıl da yine yenilikler ve gelişmeler ışığında bir fuar oluşturmak için çalışacağız” diye konuştu.

Yurt dıiında evlenme modasına uyan gençlerin sayısı her geçen gün artarken en çok tercih edilen ülkelern basında ise İTALYA geliyor. Romantik şehirlerin seçildiği bu yeni evlilik modasında , çiftlerin tercihine göre ev, villa veya şato da kiralanabiliyor.

Patika Fuarcılık tarafından 14 yıldır düzenlenen Evlilik Dünyası Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nı ziyaret eden çiftler ve katılımcılarla yapılan anket sonucunda, evlilik sektörünün 2016 yılında yüzde 30 büyümesi öngörülüyor. Yılda 10 milyar dolarlık hacim yaratan evlilik sektörü, yaklaşık 22 iş kolunu kapsıyor.

130 firma, binlerce çifti, 3 günde sezonun yenilikleriyle buluşturdu…

51.620 çiftin ziyaret ettiği fuarda, en büyük ilginin gelinlik, organizasyon firmaları ve düğün mekanları üzerinde yoğunlaşması da dikkat çekti. Düğün ve evlilik hazırlığı yapan çiftler, günlerce süren telaşlarını birkaç gün içinde tamamlama ve gelinlik, damatlık, davetiye, nikah şekeri, düğün mekanı, organizasyon şirketi, fotoğraf firması gibi ihtiyaçlarını aynı anda, aynı mekanda bulma imkanını elde ettiler. Yenilikler arasında digital anı defteri gibi özel hizmetlerin yanısıra, yurtdışında düğün yapmak isteyenlere her türlü imkanı sunanlar da bu yıl çiftlerin yoğun ilgi gösterdiği firmalar arasında yerini aldı.

Evlenecek çiftlerin yüzde 60’ı bu fuarı ziyaret ediyor…

Çiftlerin düğün ve ev hazırlığı için minimum 50 bin TL’lik bir bütçe ayırması gerekirken tercihlere göre bu rakam 200 bin TL üzerine kadar çıkabiliyor. 14 yıldır düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı’nı İstanbul’da evlenen çiftlerin yüzde 60’ı ziyaret ediyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>