MODA - STİL

Alışveriş Çılgınlığını Kontrol Edebilmenin Yolları!

İşte alışveriş çılgınlığını dizginlemenin ve abartmamanın yolları:
 
   
 
 
     

Alışveriş çılgınlığı kadınlarla o kadar bütünleşmiştir ki bu durumun aksini kimse düşünemez hale geldi…

Tabii ki ekonomik gücümüz el verdiğince sonsuz alışveriş yapma gücü doğuştan bizlere verilmiş gibi bunu inkar etmiyoruz.

Ama bazı zamanlarda abarttığımızı ve alakasız bir sürü şey alıp sonra bunları ne yapacağımızı düşünüp durduğumuzu da itiraf etmeliyiz.

Bunun için bu çılgınlığı kontrol altına alabilmek bizim faydamıza…

İŞTE BU ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞINI DİZGİNLEMENİN VE ABARTMAMANIN YOLLARI:

Dolabını gözden geçir


Mevsimlik kıyafetlerin gözünün önünde olmadan neye ihtiyacın olup olmadığını kestiremezsin. Bunun için, gerekirse bütün gardırobunu boşaltıp, kıyafetlerinin hepsini elden geçir. Çöpe atılacakları, birisine verilecekleri ve tamir gerektirenleri tek tek gruplandır.

Neye ihtiyacın var?

Sezon ne olursa olsun, temel bazı kıyafetlerin gardırobunda bulunması şart. Siyah klasik kesim bir pantolon, kaliteli bir jean etek ve her yerde giyebileceğin mevsimlik bir elbise her zaman hayatını kurtarır. Tabii modaya uzak kalmamak için bu kıyafetlerle kombine edebileceğin trendy birkaç parça kıyafete de ihtiyacın olacak.

Modayı yakından izle

Dergilerden, vitrinlerden ve TV’deki moda programlarından sezonun trendini öğrenerek, çok sevdiğin, ancak modası geçtiği için artık giyemediğin parçaları nasıl değerlendirebileceğini öğren. Mesela uzun jean eteğini, sadece bir makas yardımıyla verev keserek asimetrik bir eteğe sahip olabilirsin. Ya da eski bir T-shirt’ün yakasına güzel bir işleme yaparak yenileyebilirsin. Hayal gücünü çalıştırman yeterli olacaktır…

Sosyete pazarları kurtarıcın unutma!

Yeni sezonda her şeyin çok pahalı olduğu bir gerçek. Eğer bütçeni zorlamadan modayı takip etmek istiyorsan, kıyıda köşede kalmış ama çok trendy parçalar satan mağazalardan yararlanabilirsin. Bunları kaliteli temel kıyafetlerinle kombinlendiğinde çok havalı olacağından emin olabilirsin. Paraya kıyıp aldığın kaliteli jean pantolonunla, pazar işi tişörtün kimsenin dikkatini çekmeyecek.

Aksesuarlara ağırlık ver

Eğer kıyafetlerinin çok sıradan olduğunu düşünüyorsan, tezgahlarda satılan değişik aksesuarlarla görünümünü zenginleştirebilirsin. Kıyafetine uygun bilezik, kolye ve son günlerin trendi büyük plastik küpelerden edin. Böylece öyle olmasa bile çok tarz görünebilirsin.

Bu tüyoları doğru ve yerinde kullandığınızda hem cüzdanınız hem de dolabınız daha rahat edecektir…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>