MODA - STİL

Dilek Hanif Amerika’da Büyük Beğeni Topladı!

Moda tasarımcısı Dilek Hanif, 12-13 Mart tarihlerinde New York’un ünlü mağazası Bergdorf Goodman’da Trunk Show düzenledi.
 
   
 
 
     

New York’un ünlü 5. Caddesinde yer alan ve en lüks mağazaların başında gelen Bergdorf Goodman’dan davet alan Hanif, 20 parçadan oluşan Couture Koleksiyonu’nu, mağazanın ünlü müşterilerine sundu.

Türkiye’de olduğu gibi, uluslararası arenada da hayata geçirdiği projeleriyle başarısını kanıtlamış olan ünlü modacı; Avrupa’dan sonra Amerika’da da aranılan tasarımcılar arasında yerini almak üzere çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. 22 bin dolarla 48 bin dolar aralığında satış sunulan Dilek Hanif Koleksiyonu, modayı yakından takip eden Amerikalıların büyük ilgisiyle karşılandı. Dilek Hanif’ten sonra Bergdorf Goodman’da Trunk Show’a çıkacak diğer bir marka da Donna Karan.Amerika’nın önde gelen mağazasında Trunk Show yapmak üzere davet aldığında büyük bir heyecan duyduğunu ifade eden Dilek Hanif, Türkiye adına yine bir ilk’i gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. “Bergdorf Goodman’da Trunk Show yapan ilk Türk markasıyız. Bugün uluslararası marka olmuş dünyanın önde gelen mağazasında sunum yapmak bizim için olduğu kadar Türk modası adına da gurur verici” diyen Hanif, iki gün süren sunumlarının çok başarılı geçtiğini de sözlerine ekledi. “Markamız ve tasarımlarımızla Amerika için yeni bir kan olduğumuz yönünde geri dönüşler aldık. Bununla beraber, gerçekleştirdiğimiz sunumdan sonra önümüzdeki döneme ilişkin uzun vadeli işbirlikleri için de önemli görüşmelerimiz oldu. Bu da tasarımlarımın, Amerikalı hedef kitle için ne kadar uygun olduğunu bir kez daha gösterdi.” diyen Hanif, pazara uygun tasarım yapmanın zor olduğunu, ancak Dilek Hanif Koleksiyonları’nın özellikle Amerikalı modaseverlerin beklentilerini karşıladığına da dikkat çekti. Hanif, Bergdorf Goodman’da gerçekleştirdikleri Trunk Show’un, kendileri için Amerika pazarına önemli bir giriş kapısı olduğunu da hatırlattı.

1899 yılından bu yana New York’ta hizmet veren Bergdorf Goodman’da Chanel’den Giorgio Armani’ye, Gucci’den Versace’ye Yves Saint Laurent’e, John Lobb’dan Thom Browne, Bontoni, Tom Ford ve Charvet’e kadar dünyanın önde gelen markaları bulunuyor. Pek çok ünlü ismin de favori mağazası olarak dikkat çeken Bergdorf Goodman, New York’lu dört kadın arkadaşın hikayesini anlatan Sex and the City’de de gazeteci Carrie Bradshaw’ın dizide alışveriş yaptığı mağaza olarak öne çıkıyordu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>