MODA - STİL

Doğru Renk Seçimi Başarıya Götürüyor

Başarıyı yakalamak elinizde...
 
   
 
 
     

Logitech Renk Uzmanı Karen Haller, ilk görüşmelerde giyeceğiniz renklerin yaratacağı etkiyi vurguluyor ve doğru renk seçimi önerileriyle başarıyı yakalamanızın anahtarını veriyor.

Sosyal çevrede etkili bir ilk izlenim yaratmak önemlidir. Peki, iş görüşmesinde, okulun ilk gününde ya da ilk randevuda nasıl davranacağınız kadar ne renk giymeniz gerektiğini de biliyor musunuz? Her zaman olumlu bir ilk izlenim yaratmak için seçeceğiniz rengin karşınızdaki insanı harekete geçirdiğini ve ilk düşüncelerinin oluşmasında etkili olduğunu biliyor musunuz?

Dünyanın önde gelen bilgisayar aksesuarları markası Logitech, ilk intibanın öneminin altını çizerek okuldan ofise, ilk randevudan iş görüşmesine kadar tüm hayatınızda etkili ve başarılı olmanıza yardımcı olmak için Avrupa’nın en iyi renk uzmanlarından Karen Haller ile işbirliği yaptı. Renk uzmanı Karen Haller renkler ve hayatınızdaki önemiyle ilgili şunları söyledi; “Özel durumlarda nasıl giyinmemiz gerektiğini bilmek, özellikle de iyi bir ilk izlenim yaratmak çok önemlidir. Biriyle ilk tanıştığınız zaman yaratacağınız etki sadece nasıl davrandığınız veya ne söylediğiniz ile ilgili değil aynı zamanda ne giyeceğinizi ve doğru rengi seçmekle ilgilidir”.

Renklerin hayatımızdaki önemini anlamamızın ve farklı renkleri etkili bir şekilde kullanabilmemizin önemini vurgulayan Karen Haller: “Doğru renk kombinasyonlarını giyinmek ne yazık ki çevrenizdekilerin sizin hakkınızdaki düşüncelerini değiştirir. Renkler çevrenizdekileri harekete geçirip, enerji sağlayıp ve onlara heyecan verebilir, Ancak çoğunlukla kıyafetlerde renk seçimi göz ardı edilir. Eğer yeni bir iş için görüşmeye gidiyorsanız, ilk randevunuza çıkıyorsanız veya sevgilinizin ailesi ile tanışmaya gidiyorsanız duruma göre doğru kıyafetleri seçebilmeniz için renklerin gizli kurallarını öğrenmelisiniz” diyor.

Renk seçimine harcayacağınız zaman, o gün içerisinde hem sizin nasıl hissedeceğinizi hem de insanların sizin hakkınızda ne hissedeceğini değiştirdiğini söyleyen Karen Haller: “Mesela, siyah sofistike, göz alıcı ve şık olduğunuzu gösterirken bir yandan da, sizi ulaşılmaz gösterir. Bu üniversitenin ilk gününde isteyeceğiniz bir durum olmaz. Pembe; sıcak ve şefkatli olduğunuzu gösterirken bir yandan da duygusal olarak ilgiye muhtaç bir izlenim verir. Pembe giymek ilk randevu için doğru bir seçim olmayacaktır” diyor. Renk seçiminin sadece giydiklerinizle sınırlı olmadığını vurgulayan renk uzmanı: “Renk seçimlerinizi aksesuarlarınıza yansıtmalısınız. Çanta, eşarp, ayakkabı hatta teknolojik bir ürün seçerken de aynı çabayı göstermelisiniz” diye belirtiyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>