MODA - STİL

Fashion’s Night Out İstanbul

Fashion’s Night Out İstanbul Gecesinde 570 Marka, 1000’e Yakın Mağaza Açık Olacak.
 
   
 
 
     

Vogue dergisi tarafından, 2009 yılında, dünyanın 13 büyük şehrinde, moda ve perakende sektörünü canlandırmak amacıyla düzenlenen Fashion’s Night Out (FNO), bu sene, 16 Eylül’de, Vogue Türkiye’nin öncülüğünde yapılacak. Etkinlik, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Şişli Belediyesi işbirliği ile gerçekleşiyor.

Fashion’s Night Out İstanbul’u tanıtmak amacıyla 3 Eylül 2010 Cuma sabahı, Maslak, Doğuş Power Center, Doğuş Yayın Grubu Konferans Salonu’nda bir basın toplantısı gerçekleşti. Vogue Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç geçen yıl dünyada gerçekleşen etkinlikleri kapsayan bir sunum yaptıktan sonra, 16 Eylül’de gerçekleşecek FNO İstanbul’un hazırlıklarını anlattı: “Geçen yıl dünyada yapılan tüm FNO’lar sektörden çok iyi tepkiler aldı ve yenilenmesi talebi geldi. Bu yıl biz de Vogue Türkiye olarak bu etkinliği İstanbul’da ilk kez yapıyoruz. Bu etkinliğe, ‘16 Eylül gecesi Modanın En Büyük Alışveriş Partisi’ çağrısıyla bütün İstanbulluları bekliyoruz. Çünkü onları bütün mağazalarda indirimler, eğlenceler, modacılar, modeller, ünlüler, Vogue editörleri ve başka sürprizler bekliyor olacak. Ve aynı zamanda 6 Eylül’den itibaren mağazalarda satılmaya başlanacak bu geceye özel tasarlanan FNO İstanbul tişörtlerini alarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Ticaret Meslek Lisesi Perakende öğrencilerine burs sağlamış olacaklar.”

Basın toplantısında Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkanı (AMPD) Mehmet Nane, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı (BMD) Yılmaz Yılmaz ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de söz aldı.

AMPD Başkanı Nane, “Biz de perakendeciler olarak, ekonomiyi hareketlendirmek, heyecan oluşturmak, fark yaratmak için buradayız. Vogue Türkiye’nin Fashion’s Night Out gibi bir etkinlik ile burada olması, Türkiye’nin belli bir olgunluğa eriştiği anlamına gelir. Biliyorsunuz ki Türkiye’nin 2023’te 500 milyar dolar ihracat hedefi mevcut. Marka olmak Türkiye için, bir ülkenin ihracatı için çok önemli. Önümüzdeki sene, bu etkinliği yapmaya devam edeceğimize eminim. FNO, çığ gibi büyüyecek. Sadece İstanbul değil, diğer şehirlerden de, semtlerden de talepler gelecek” dedi.

Nane, bir de FNO gecesine katılımın hesabını yaptı: “Örneğin İstinye Park’ı hafta içi 40.000-55.000 tüketici ziyaret ediyor. Hafta sonu ise, 75.000. Biz, bu etkinlik ile Perşembe günü gerçeklecek Fashion’s Night Out etkinliğinde, 75.000’i de aşacağız. Tüm bunların yanı sıra, sürekli etkinliğin tanıtımını yapıyoruz. Örneğin, biz, 400.000 mailing yaptık. Bu etkinliğe yüksek katılım bekliyoruz. Fashion’s Night Out ile, perakendeciliğin ülke çapında, geleceği sağlam bir kariyer alanı olduğunun akıllarda yer etmesi organize perakendeciliğe büyük bir katkıdır. Şu an 176 MEB Ticaret Meslek Lisesi’nin perakendecilik bölümlerinde okuyan 9 bin 282 öğrencimiz var. Bu öğrenim yılında bu sayı daha da artacak. Etkinlik gecesine özel tasarlanan tişörtlerin satışından elde edilecek gelir işte bu öğrencilerin bir kısmına burs imkanı sağlayacaktır.”

BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz ise geçen yıl dünyada yapılan FNO gecelerindeki satışlarda yüzde yirmilik bir artış olduğunu, bizde ise bu rakamın üzerine geçmeyi beklediklerini, FNO İstanbul için çok heyecanlı olduklarını söyledi. “Üretim ekonomisi markalı ekonomiye dönüşüyor. Bu dönüşümü, marka gelişimi ile fark ediyoruz. Bir taraftan da, bu dünyanın etrafındaki parıltı büyüyor. Fashion’s Night Out gibi etkinlikler, Türkiye’nin yüksek katma değerli marka ekonomisine geçişini destekliyor.”

FNO İstanbul’a destek veren üç belediye başkanından biri olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sözlerine “Hayat bir yarış, biz de bu yarışın içindeyiz” diye başladı: “16 Eylül gecesi çok önemli. Nişantaşı’nda tek tek bütün mağazaları dolaşacağım ve mektup yollayacağım, müşterilere bu geceyi duyurmalarını isteyeceğim. Nişantaşı’nı yeniliyoruz, Abdi İpekçi Caddesi’ni o geceye hazırlıyoruz.”

Doğuş Yayın Grubu Başkanı Erman Yerdelen ve Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın, bütün mecralarıyla FNO İstanbul’a destek vereceklerini duyurdu.

FNO İstanbul’un tanıtımı için 11 Eylül 2010 Cumartesi günü Bağdat Caddesi’nde FNO İstanbul tişörtleri giymiş kalabalık bir grup model ve ünlüyle bir fotoğraf çekimi olacak. Tanınmış moda fotoğrafçısı Nihat Odabaşı’nın yapacağı çekimler İstanbullular’a açık gerçekleşecek.FASHION’S NIGHT OUT İSTANBUL KAPSAMINDA NELER OLACAK?

-Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinye Park olmak üzere, İstanbul’un üç farklı bölgesinde yer alan 1000’e yakın mağaza, 570 marka gece yarısı 24.00’a kadar açık olacak.

Yerli ve yabancı birçok markanın katılacağı, “16 Eylül Gecesi, Modanın En Büyük Alışveriş Partisi” sloganı ile yola çıkan Fashion’s Night Out İstanbul’da, bütün mağazalar tüketiciye özel indirimler, promosyonlar ve partiler yapacak; ikramlarda bulunacak. Etkinliğe, tasarımcılar, ünlüler, modeller, moda editörleri ve sektörün önde gelen isimleri katılacak.

Her üç lokasyonda da Vogue Türkiye Standları kurulacak. Standlardan müzik yayını yapılacak, FNO tişörtleri satılacak, Vogue.com etkinlik gerçekleştirecek.

Ayrıca, geceye özel, tüm katılımcıların giyebilmesi amacıyla Dice Kayek tarafından tasarlanan FNO tişörtleri 6-16 Eylül arasında tüm mağazalarda satışa sunulacak; tişörtlerin satış geliri MEB’e bağlı Ticaret Meslek Lisesi Perakende öğrencilerine burs olarak verilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>