MODA - STİL

Gamze Saraçoğlu 2014 Sonbahar/kış Koleksiyonu

Gamze Saraçoğlu’ndan “Sessiz Defile”
 
   
 
 
     

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'un 3. gününde kapanış defilesini sunan Gamze Saraçoğlu; ‘Compass’ adını taşıyan 2014-2015 Sonbahar – Kış koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express bünyesinde sergiledi.

Baş manken olarak Didem Soydan’ın yer aldığı defilede müzik kullanılmadı. Tamamı siyah fon önünde 3’ü Türk 20 mankenin görev aldığı alkışlarla başlayan defileyi Aslı Ekşioğlu, Özlem Güsar, Zeynep Üstünel, Evren Kayar gibi çok sayıda davetli izledi.Gamze Saraçoğlu Compass koleksiyonu kendi ışığı pusulası olan kadınlardan ilham alıyor. Sade ve yalın formların, ışıltılı detaylarla çok güçlü bir koleksiyona dönüştüğü Compass koleksiyonunda spor şık bir kadın silüeti karşımıza çıkıyor.

Üç ana renk olarak beyaz, siyah ve kırmızının kullanıldığı koleksiyonda; kırmızı kadının gücünü, siyah geceyi ve karanlığı, beyaz ise ışığı ve aydınlığı temsil ediyor.Kumaşların özel olarak tasarlandığı Compass koleksiyonunda kristal, swarovski işlemeleri, eski pusulalardan ilham alınarak tasarlanan bronz, gümüş ve mat altın fermuar detayları kullanıldı. İpek şifon, organza, brokar gibi farklı dokularda kumaşların birleştirilerek modern bir çizgi yaratılan koleksiyona ait aksesuarlar ise Evren Kayar tarafından özel olarak tasarlandı.

Öner Evez Ajans’ın koreografisini üstlendiği defilenin ayakkabıları İnci imzası taşırken, Makyaj tasarım ve uygulamaları MAC sponsorluğunda, saç tasarımları ise No21 tarafından gerçekleştirildi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>