MODA - STİL

Hatice Gökçe ile “Türk Yıldızı” Modası!

Moda tasarımcısı Hatice Gökçe’nin yeni koleksiyonu Selçuklu Dönemi’nden izler taşıyor.
 
   
 
 
     

Baskı deseni olarak tüm tasarımlarda kullanılan ve dünya çapında “Türk Yıldızı” olarak anılan motif, bu sezon özellikle erkeklere yönelik hazırlanan trikolar ile birlikte ceket ve pantolonları da taçlandırıyor.

Trans, Kara Karga, Jön Türkler ve Gılman koleksiyonlarıyla moda tutkunlarına alışılmışın dışında bir kavrayış ve görsel bir şölen sunan Avangard tasarımcı Hatice Gökçe, yeni erkek koleksiyonuyla moda tutkunlarının karşısında.

2014 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu’nda Selçuklu Dönemi’nden esinlenerek tüm dünyada “Türk Yıldızı” olarak bilinen motifi kullanan Hatice Gökçe, fotoğraflarını Hakan Adil’in çektiği ve stilistliğini Alexander Kokoskeriya’nın yaptığı koleksiyonunun tamamını siyah ve beyazın birlikteliğine ayırıyor.İpekiş'in yünlü kumaşlarının kullanıldığı koleksiyonda model Giovanni Bonamy’nin tanıtımını yaptığı ceket ve pantolonlar Türk Yıldızı deseni ile taçlandırılırken, triko tasarımlar ve çoraplar da aynı desen ile örülüyor. Koleksiyonun en ilgi çekici noktası ise, ayakkabı tasarımında Türk Yıldızı motifinin lazer tekniği ile geliştirilerek kullanılması.

Toplam dokuz ili kapsayan, Batman ve Mardin’de kurulan atölyelerde bölge kadınlarının el işlerini moda tasarımcılarının yaratıcılıklarıyla buluşturan “Argande” markasının tasarım koordinatörü ve basın sözcülüğü görevini de üstlenen Hatice Gökçe, bu sezon Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a katılamayacağını açıklayarak yeni dönem çalışmalarıyla ilgili şunları söylüyor:

“2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonumu dünyanın en önemli erkek giyim moda fuarı olan Pitti Uomo'da sundum. Şu an için tüm enerjimi Deri Tanıtım Grubu için hazırladığım özel projem olan ‘ANATOLIA 8’ hazırlıklarına ayırıyorum. Kasım ayında sonlanacak olan proje, Avrupa ve Asya ülkelerinin farklı şehirlerinde sergilendikten sonra İstanbul'a gelecek. Sadece Türk derisi kullanılarak özel tekniklerin deri yüzeyinde kullanılması sayesinde oluşturulan zamansız tasarımlar, özel bir fotoğraf sergisi ile moda profesyonellerine sunulacak.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>