MODA - STİL

Hem enerjik hem de romantik!

Büyük beden kadın giyimin modasını yaratan Sumak XL Fashion, 2007-2008 sonbahar kış koleksiyonunu tamamladı.
 
   
 
 
     
Büyük beden kadın giyimin ilk markası Sumak XL Fashion, her sezon hazırladığı özel koleksiyonlarla, 44 ile 58 beden arasında giyinen kadınlara kendilerini özel hissettirmeye devam ediyor.

2007 – 2008 sonbahar Kış sezonu için birbirine zıt iki temayla hazırlanan koleksiyonla, büyük beden giyinenlere birbirinden farklı kıyafet alternatifleri sunuluyor. Yeni koleksiyonun katalog çekimleri geçen yıl olduğu gibi Sumak kadınının simgesi haline gelen büyük beden manken Lieshbeth Vanreeda ile gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü 10 büyük beden mankenden biri olan Hollandalı Lieshbeth 37 yaşında, Türkiye’ye ve Serdar Ortaç’a hayran.


Koleksiyonun iki temasından biri Energetic Look. Bu temadaki tasarımlar, canlılık ve enerjiden esinlenilerek hazırlanmış. Enerjinin temelini oluşturan ışık ve renk efektleri güçlü bir şekilde yansıtılıyor. Oldukça aktif, hareketli rahat ve spor olan bu temada renklerin böylesine zengin ve belirgin kullanılması kadının özgüvenini simgeliyor. Canlı renk denince ilk akla gelen ateşin rengi kırmızı. İki sezondur podyumların baş tacı mor. Morun yanında her zaman uyum içinde olan pembe-fuşya tonları, geçen kıştan beri hükmünü sürdüren gri ve üst tonu antrasitleri bolca görüyoruz.

Sportif parçalarda yıkamalı kumaşlardan bol kuplu ve dikiş efektli capri ve pantolonları, üzerlerine mistik motiflerle ön plana çıkan t-shirtleri, abartısız volümleri, fermuar detaylı pantolon-capri ve ceketleri metalik tonların hakimiyetiyle görüyoruz. Caprilerde bol cep detayları son derece spor bir hava estirirken kimi zaman da zincir ve metal aksesuarlarla birleşiyor. Jean gruplarında altın ve gümüş efektler mat-parlak birlikteliği yazı karakterli baskılarla spor bir şıklık sağlıyor. Payet ve boncuğun tekrar hayatımıza girmesi ile jean kombinlerinde de sık sık işlemelere rastlıyoruz. Ayrıca deri kombinasyonlu jeanler yine deri montlarla şık bir bütünlük yaratıyor.

Tuniklerde ve penye elbiselerde fonksiyonel cepleri, deri görünümlü değişik desenlerde montları, rugan aksesuarlı triko ve kadife alt grupları görüyoruz.

Eşofman grupları hem rahat olmak hem gündemi takip etmek isteyen hanımları mutlu edecek alternatiflerle dolu. Her zaman olduğu gibi ister uzun kollusu, ister t-shırt, ister eşofman altı, ister caprisi hangisini seçerseniz yine çok şıksınız.

ASALET VE GÖSTERİŞİN ADI: PERSONAL DREAMS

Koleksiyonun ikinci temasının adı ise Personal Dreams. Bu temadaki parçalar kişisel düşlerinizi yansıtıyor. Hislerin, huzur arayışının, duyarlılığın, kişisel gelişimin konusunu oluşturduğu bu tema, romantik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Paylaşılan kişisel hayaller, kültürler, geçmişler en önemli çıkış noktasını oluşturuyor.

Bu temada asalet ve gösteriş uç noktada. 1940’ların elagans şık kesimleri lüks materyaller kadife ve satenin geri dönüşü, drapeler. Volümlü etekler, deri görüntüsü, rugan, altın ve gümüş detaylar. Renkler daha sofistike, asaletin simgesi siyah ve kahvenin bejden koyuya doğru yükselen tonları. Elbise, gömlek ve bluzları zenginleştiren detayların başında fırfır geliyor. Tuniğin kurtarıcı olarak gelişi ile yakası işlemeli emprime ya da saten tunikler giyimde pratiklik sunuyor.

Moda sahnesine giren rugan, trenç kotlarda ve aksesuarlarda kendini gösteriyor. Sezonun gözde kumaşı kadife etek pantolon ve caprilerde karşımızda.Etek uçlarından çıkan materyeller bluzla kombin imkanı sunarak özel bir şıklık sağlıyor.

Laminasyondan keçenin sıcak dokunuşuna, kaşenin klasiğine kadar kabanda da bol alternatifler bulabilmek mümkün.

Abiyede avangard aksanlara sahip gösterişli gece elbiseleri, göz alıcı dantel üstler ve eteklerde romantik katmanlar gece kıyafetlerimize ekstra bir parlaklık sağlıyor.Göz alıcı dantel üstler ve eteklerde romantik katmanlar ışıltılı metalik üst gruplar, lame ve dore detaylar, birbirinden parlak seçenekler sunuyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>