MODA - STİL

IFW 2011 - Zeynep Tosun

Zeynep Tosun 2011 Sonbahar / Kış defilesi “karma 1” adı altında gerçekleştirildi. (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

TASARIMLAR…

Zeynep Tosun’un, şık ve sert bir kadın birleşimini anlattığı koleksiyonunda ağırlıklı olarak deriler öne çıkıyor. Ceket, yelek, palto, uzun etekler ve elbiseler de kürklerle birleşiyor. Toplam 18 çıkıştan (look) oluşan koleksiyonda kürk yelekler öne çıkıyor. Koleksiyonda ayrıca yüksek bel pantolon, şifon ve deri birleşimi ile tasarlanan uzun elbiseler, deri yelekler yer alıyor. Tasarımlar metal aksesuarlar yardımıyla eşarplar ile birleştiriliyor.

RENKLER…

Krem, lacivert, siyah, kiremit ve ten rengi koleksiyona hayat veriyor.

DESENLER VE DETAYLAR…


Pantolon arkalarında pencere dekolte detayları, gömlek ve elbiseleri tamamlayan altın plakalar dikkat çekiyor. Bu sezon Zeynep Tosun ilk defa koleksiyona özel çanta tasarımlarını ekledi. El yapımı deri çantalar koleksiyonun aksesuarlarını oluşturuyor. Altın plakalar üstüne deri şeritler, erkeksi minik v yakaların kullanıldığı tasarımlar koleksiyonun en önemli parçaları arasında yer alıyor.

ZEYNEP TOSUN KİMDİR;


İstanbul doğumlu olan Zeynep Tosun, Üniversitede işletme okuduktan sonra İtalya, Milano ya,“Istituto di Marangoni” adlı okula moda tasarım okumaya gitti. Yaz kursları da aldığı aynı okulda okurken 2005 yılında yazın Türkiye’de Derishow’da staj yaptı ve Italya’da 1 senelik moda tasarım kursundan sonra aynı okulda master programına kabul edildi. Bu program boyunca illustrasyon, dijital moda, kalıp ve moda tarihi dersleri aldı. Mezun olup ilk defilesini Temmuz 2006’da Londra da yapar yapmaz Alberta Ferretti’den iş teklifi aldı ve Rimini’ye yerleşti. Tasarım ekibinin bir üyesi olarak hem Alberta Ferretti hem de Philosophy Di Alberta Ferretti için tasarımlar yaptı ve kendini haute couture, sanatçılık konusunda geliştirdi. 1 sene sonra Türkiye’ye dönmeye karar verdi ve ITKIB in 2007 genç moda tasarımcıları yarışmasına katıldı ve 3. oldu. Bu arada Esin Maraşlıoğlu`nun Designloft adlı bir projesinde yer aldı. 8 genç tasarımcının bir araya geldiği ve 15 er parçalık koleksiyonunu Les Ottomans da karma defileyle tanıttığı bu platform kapsamında, koleksiyonunu Kanyon’da Designloft adlı mağazada satışa sundu. Bunlara ek olarak yerel bazı markalara danışmanlık yaptı. Bu projeden sonra Dice Kayek markasının yaratıcısı ve tasarımcısı olan Ece Ege’nin tasarım asistanlığını 3 ay kadar yaptıktan sonra kendi markasının temellerini Ekim 2008 de attı. Şu an kişiye özel haute couture koleksiyonunun dışında, birde pret-a-porter koleksiyonu çıkarmaktadır.

ZEYNEP TOSUN SATIŞ NOKTALARI:

Bilstore, Midnight Express, Beymen Blender, Building mağazalarında bulabilirsiniz.

IFW 2011 ZEYNEP TOSUN DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>