MODA - STİL

Invısta, Lycra Sport

INVISTA, LYCRA® SPORT kumaşın Avrupa lansmanını ISPO 2011’de yapacak!
 
   
 
 
     

Dünyanın en büyük entegre elyaf ve polimer üreticilerinden INVISTA, 6 - 9 Şubat 2011 tarihleri arasında Almanya’nın Münih Kenti’nde gerçekleştirilecek olan ISPO Ticaret Fuarı’nda, inovatif kumaş markası LYCRA® SPORT kumaşını ve eşsiz LYCRA® T400® elyafını sergileyecek.

INVISTA, üstün performans özellikli teknolojileriyle, Salon C2, Stand No. 310’da fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

INVISTA, LYCRA® SPORT kumaşının performans özelliklerini tüm dünyada tanıtmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika ve Asya’da gerçekleştirilen başarılı lansmanların ardından INVISTA, LYCRA® SPORT kumaşının faydalarını, inovatif teknolojiler sunma sözünü tutarak Avrupa’da 2011 yılının ilk Avrupa Spor Ticaret Fuarı olan ISPO’da markalara, perakendecilere ve müşterilere aktaracak. ISPO’ya 60 bin kişinin katılması bekleniyor.INVISTA Aktif ve Outdoor Giyim Pazarlama Direktörü Simon Whitmarsh-Knight, “LYCRA® SPORT kumaşının tanıtım yolculuğuna devam etmek bizi heyecanlandırıyor. Bu sene ISPO’da, INVISTA’nın en yeni teknolojilerini sergilerken, aynı zamanda Canterbury of New Zealand gibi en iyi marka işbirliklerimizi de kutlayacağız. Ziyaretçiler, en son teknolojiyle üretilen, dünyanın dört bir yanında oyuncular tarafından giyilmekte olan ve LYCRA® SPORT kumaşımızı içeren etkileyici Mercury Compression giysilerini görme şansı elde edecekler” diye konuştu.

Whitmarsh-Knight sözlerini şöyle sürdürdü: “2009’un ikinci yarısında piyasaya sürülen LYCRA® SPORT kumaşına olan ilgi devam ediyor ve bizler, bu inovasyonu Avrupa pazarlarına sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Önde gelen üreticilerin LYCRA® SPORT kumaşı kullanması, bu kumaşla üretilen giysilerin mağazalarda bulunması ile biz, perakendecilere, markalara ve en sonunda tüketicilerimize ulaşabiliyoruz…”

Canterbury Yönetim Kurulu Başkanı Chris Stephenson ise, Canterbury’nin teknik ürünlerinin yüksek kalitesini ve sağlamlığını sergileyen son teknoloji Mercury Compression giysilerini tanıtmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Önümüzdeki yaz 2011 Rugby Dünya Kupası’nda mücadele edecek olan ve sponsorluğunu Canterbury’nin yapmış olduğu takımların oyuncuları tarafından kullanılacak olan koleksiyon, antrenman ve maçlara yönelik olarak tasarlanırken, LYCRA® SPORT kumaş performansı özelliklerini de tam olarak taşıyor. Geçtiğimiz yıl INVISTA ile birlikte çalışarak, kıyafetlerimizin sporcuların rugby sahasında karşılaştıkları zor koşullara dayanmasını sağladık ve hedeflediğimiz rakipleri zorlayacak seviyede mücadele edebilecek bir Compression serisi geliştirdik.

ISPO’da INVISTA standını ziyaret ederek bu yeni koleksiyonu görmenizi öneririz” dedi.

LYCRA® SPORT kumaşı, bugüne kadar dünyanın birçok yerine ulaştırılan milyonlarca LYCRA® SPORT kumaşı etiketleriyle, hem aktif, hem de outdoor giyimde uygulanabilmektedir.

Bu kumaş, INVISTA’nın uzun yıllara dayanan AR-GE deneyiminin bir sonucu olarak oluşturulan performans ve teknoloji standartlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. LYCRA® SPORT kumaşı, kıyafetlere üstün kalite ve performans özellikleri sağlayabilmek amacıyla aşağıdaki minimum standartları karşılamalıdır:

• LYCRA® elyaf içeriği – en yüksek elyaf kalitesini sağlar.

• Kumaş ağırlığı – kumaş değerini garantiler.

• Geri toplama özelliği – kıyafeti giyen kişiye daha fazla destek sağlar.

• Çift yönlü uzama – kıyafeti giyen kişinin sporda başarılı olmasını sağlar.

• Kumaşın çekme payı oranı – kıyafetin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

INVISTA tarafından tasarlanan, ISPO 2011’de sergilenecek bir diğer ürün olan LYCRA® T400® elyafı ise, polyester kumaşlardan üretilen aktif ve outdoor kıyafetlere performans, stil ve vücuda uzun süreli uyum özellikleri sunmaktadır. LYCRA® T400® elyafı ile üretilen spor kıyafetler, kumaşın kolay esneme ve nem yönetimi özelliklerini arttırabilmektedir. LYCRA® T400® elyafı ayrıca, core-spun ipliğin sağladığı doğallık hissi ve doğal görünüm özelliklerine sahiptir. Ürünün kullanımı, spor kıyafetlerin kırışmasını da önlemektedir.

Web: www.INVISTA.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>