MODA - STİL

İstanbul Modest Fashion Week 2024 Eşsiz Bir Moda Çağrısıyla Geri Dönüyor!

25, 26, 27 Nisan’da dünya modasını kalbi İstanbul’da atacak…
 
   
 
 
     

Think Fashion’ın uluslararası Modest Fashion Weeks yolculuğu hız kesmeden devam ediyor. Dünyaca ünlü organizasyon serisinin dokuzuncusu Istanbul Modest Fashion Week 2024, moda sektörünün çok değerli isimleri 25, 26, 27 Nisan 2024 tarihlerinde, Fişekhane-Galeri’de bir araya getirmeye hazırlanıyor. "Modanın Birleştirici Gücü" temasıyla yola çıkan organizasyon, kapsayıcılığın ve dayanışmanın önemine dikkat çekiyor.

Zengin içeriği ile öne çıkan IMFW24, hibrit bir konsept oluşuyla diğer moda haftalarından ayrışıyor. 25 global tasarımcı ve markanın defilelerinin yanı sıra 30 marka standı ve pek çok söyleşi ile moda severlere üç gün boyunca eşsiz bir moda deneyimi vadediyor. 5 kıtadan global modest giyimin öncü tasarımcıları, içerik üreticileri, basın mensupları, satın almacılar da dahil olmak üzere, organizasyona toplamda 2000 uluslararası misafirin katılımı bekleniyor.

2016’dan sonra ilk defa rotasını İstanbul’a çeviren Think Fashion ekibi, Istanbul Modest Fashion Week 2024’ü “imza organizasyonları” olarak adlandırıyor ve açılışını Çırağan Sarayı’nda özel bir davetle yapıyor. Doğu’nun Batı’yla, tarihin modernle ve lüksün otantikle buluştuğu noktada, böylesine özel bir organizasyonla dünya modasının ilgisini İstanbul’a çeviriyor.

“Bireyler, şirketler olarak savunduğumuz değerlerin yanı sıra söylediğimiz, yaptığımız, ürettiğimiz ve tükettiğimiz her şeyden sorumluyuz. Mada sektöründe sürdürlebilir bir başarı elde etmek istiyorsak, beraber hareket etmekten, iyiye sahip çıkmaktan, farklılıkların güzelliklerine saygı duymaktan ve doğanın çağrısını dinlemekten başka çaremiz yok. Tek tipleştirilmiş moda algısını kırıp, her kadının, her kültürün güzelliğine ev sahipliği yapmaya, moda trendlerinin dışına çıkarak fark yaratmaya, vizyoner modest giyim modacıların globaldeki sesi olmaya bir kez daha niyet ettik.’’ diyor Modest Fashion Weeks ve Think Fashion’ın CEO’su Özlem Şahin Ertaş ve ekliyor ‘’Bizim gibi farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğuna inanan herkesi Istanbul Modest Fashion Week 24’e davet ediyoruz”.

Modest giyimin ikonik isimleri Halima Aden ve Rawdah Mohamed de bu eşsiz moda deneyiminde yer almak üzere İstanbul’a gelenler arasında olacak. Dünyanın ilk başörtülü modeli Halima Aden, Türkiye’nin ünlü modest mayo markası Marina ve Endonezya’nın modest giyim markası Buttonscarves olmak üzere iki exclusive defilede boy gösterecek. Global lüks markalarının marka yüzü ve modeli Rawdah Mohamed ise Türk markası Imannoor için podyumda yürüyecek ve yüksek kalitedeki ipek ve doğal kumaşlardan üretilen İlkbahar/Yaz koleksiyonundan çok özel parçalar taşıyacak. Bir diğer Türk markası olan Hilal Oğuzkan da defilesiyle Istanbul Modest Fashion Week 2024’ün açılışını yapacak ve Filistinli marka Fashion by Shehna organizasyonun onur konuğu olarak podyumda yer alacak.

Hukka, Zems, Terzi Dükkanı, Rafaello ve Serpil’in dahil olduğu Türk markaları ev sahibi tasarımcılar olarak organizasyonda yer alırken dünyanın farklı yerlerinden gelen daha birçok marka da koleksiyonlarını moda severlere sunacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Rabail Riaz, Pakistan’dan Ahsannazir, ve Sırbistan’dan Sedzda Zukorlic, couture koleksiyonlarıyla modest giyimin zerafetini sergileyecekler. İran’dan Chee, Endonezya’dan Nada Puspita, Güney Afrika’dan Mishah, Kanada’dan Mirah ve Avusturalya’dan Akkoia markaları ise en trend parçalarını moda severlerle buluşturacak.

Kendi bölgelerinin öncü modest giyim markalarından Afrik Abaya (Nijerya), MRGD (Mısır), Citizens of the World (ABD), Benang Jarum (Endonezya), Niharika Momtaz (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Karimaho (Hindistan), IMFW24 davetlilerine modest giyimin zenginliğini gösterecekler.

Global içerik üreticilerden Lin Clive (İngilitere), Soha Taha (Birleşik Arap Emirlikleri), Niki Shah (Birleşik Arap Emirlikleri), Rania Yehia (Mısır), ve ülkemizden Zehra Özkaymaz, Büşra Meşe Yıldırım, Esra Kiğılı, Gülsüm Elkhatroushi, Fatema Alawadhi (Kuveyt), Sissi Da Silva (Fransa) gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen pek çok isim davetliler arasında olacak.

Modest giyim sektörünün globaldeki en büyük perakendecilerinden Modanisa.com, hem IMFW24’ün E-Ticaret Partneri hem de önemli bir satın almacı olarak organizasyonda yerini alacak. Endonezyalı Modinity Group’a ait Buttonscarves markası ise Exclusive Partner olarak davetlilere ilgili çekici sürprizler sunacak.. Organizasyonun Turizm Partneri Salam Booking ise IMFW24 kapsamında dünyanın birçok yerinden gelen misafirler için zengin Türk kültürü ve eşsiz bir moda deneyimiyle harmanlanmış 4 günlük büyülü bir İstanbul turu sunacak.

Istanbul Modest Fashion Week 2024 ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için Modest Fashion Weeks’i Instagram’da takip edebilir, organizasyona katılmak ve ücretsiz giriş hakkına sahip olmak için https://www.modestfashionweeks.co/register adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>