MODA - STİL

İtalyan zarafeti...

Eley Kishimoto’dan İtalyan zarafetinin simgesi Ellese'ye özel ve çarpıcı koleksiyon!..
 
   
 
 
     
İtalyan zerafetinin simgesi Ellesse, Japon tasarımcı Wakako Kishimoto ve eşi Mark Eley’in kurmuş oldukları Eley-Kishimoto Tasarım Şirketi ile üç sezonluk bir sözleşme imzaladı. Ellesse’nin ruhu ve marka değerlerine sadık kalarak hazırladıkları Eley-Kishimoto Ellesse isimli hat, 2005 İlkbahar - Yaz Sezonu için, Bayanlara özel olarak hazırlandı.


İtalyan zerafetinin bir numaralı temsilcilerinden Ellesse, 45 yıllık geleneğini bozmayarak yine bir ilke imza attı.. Tüm dünyada özel tasarımlarıyla büyük beğeni toplayarak adından sıkça söz ettiren ve halen Londra’da yaşayan Japon tasarımcı Wakako Kishimoto ile ingiliz eşi Mark Eley Ellesse için bayanlara özel bir koleksiyon hazırladı. Londra Moda Haftasında modaseverlerin beğenisine sunulan koleksiyon, spor tarzı seven ancak dişiliğini de ortaya koymaktan çekinmeyen kadınlar için hazırlanmış kırmızı beyaz çizgili şortlar, seksi etekler, retro elbiseler, geniş kesim pantolonlar gibi özel tasarım ürünler içeriyor. Eley-Kishimoto ikilisinin imzasını taşıyan baskılarda ise “Şehirde Tenis”, “Ace”, “Raket” temaları oluşturulmuş. Özellikli nakış ve dikiş detaylarında ise, koleksiyon renklerinde öne çıkan lacivert ve beyaz ile uyumlu temel renkler kullanılmış.


Ellesse 1959 yılından bu yana spor ile modayı birleştiren yaratıcı tasarımlara öncülük etmiştir. Bunu Eley-Kishimoto Ellesse hattı ile de devam ettiren markanın 25 parçalık bayan koleksiyonu, “sporda yeni çizgi” olarak da adlandırılırken, arşivlerindeki tarihi parçaların günümüze uygun olarak yorumlanmasıyla da ilgi çekti. Merakla beklenen koleksiyonun lansmanı için ise , podyumda Mick Jagger’ın kızı Elisabeth Jagger ile Keith Richards’ın kızı Alexandra Richards boy gösterdi. Mark Eley, kendisi ile yapılan röportajda bu özel koleksiyon ile teknik spor kıyafetlerin düz ve klasik kavramından uzaklaştıklarını belirtti.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>