MODA - STİL

Kaf by Elaidi 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Baharın müjdecisi "Cynara"…
 
   
 
 
     

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express kapsamında, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı Mehtap Elaidi imzalı Kaf'dan by Elaidi defilesi, 7 Ekim pazartesi günü saat 20.30'da gerçekleşti. "Cynara" isimli Kaf'dan by Elaidi İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu defilesi, şehirli bir kadın portresi çizdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında gerçekleşen Kaf'dan by Elaidi defilesi büyük ilgi topladı. Ivana Sert, Can Bonomo, Nur Fettahoğlu, Ayşe Kucuroğlu, Buse Terim, Ece Sükan, Semih Erden gibi ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen defilede Kaf'dan by Elaidi'nin "Cynara" isimli İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu sergilendi.Mehtap Elaidi imzalı Kaf'dan by Elaidi İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu, şehirli kadını dinamik ve yalın bir silüette yansıtıyor. Kaf'dan by Elaidi İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunda siyah ve beyazın uyumu, genç dokunuşlar, farklı doku ve desenlerin birlikteliği ve her kadının gardırobunun demirbaşları göze çarpıyor.Koleksiyona adını veren "Cynara", botanik terminolojisinde enginar çiçeği demek ve tasarımcının çektiği bir enginar çiçeği fotoğrafını baharın habercisi olarak instagramda paylaşmasıyla enginar çiçeği koleksiyonun ilham kaynaklarından biri 0haline geldi. Enginar çiçeği figürü farklı grafik formlarda koleksiyon genelinde kimi zaman kollarda nakış, kimi zaman da krep ve şifon kumaşlarda desen olarak kendine yer buldu.Kaf'dan by Elaidi'de her sezonun temel iki rengi olan siyah ve beyazın yanına bu sezon misafir olarak yeşil katıldı. Koleksiyon birbiriyle rahatça kombinlenebilen, farklı kesimlere sahip parçalardan oluşuyor. Dingin siluetlerin öne çıktığı koleksiyonda pile detayları bazen tek omuzlu bir poplin elbisede karşımıza çıkarken bol paçalı bir pantalonda ise hacim yaratıyor. Boyner ve YKM mağazalarında tüketiciyle buluşacak olan koleksiyonun ruhunu "her kadının içinde yaşayan farklı kimliklere hitap eden bir koleksiyon" olarak özetlemek mümkün.

Kaf'dan by Elaidi İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu defilesi, Boyner''in sponsorluğunda gerçekleştirildi. Defilenin diğer sponsorluğu ise Hanteks tarafından üstlenildi. Desenlerin grafik tasarımı Tuğçe Özocak tarafından şekillendirildi. Koleksiyonun defile koreografisi ise Türkiye'de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez tarafından gerçekleştirildi. Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2013 defilesinin saç tasarım sponsorluğunu Erdem Kıramer, makyaj sponsorluğunu ise MAC üstlendi. Defile ayakkabıları ise İnci imzasını taşıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>