MODA - STİL

Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonuyla Moda Sundu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 sezonu kapsamında 13 Ekim Perşembe günü saat 20:00’de gerçekleşti.
 
   
 
 
     

Sunuma katılanlar arasında Burcu Esmersoy, Ece Doğulu, Hatice Arslan, Seçkin Piriler gibi isimler bulunuyordu.

Mehtap Elaidi, “Dear Diary” (Sevgili Günlük) isimli İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda genç bir kadının gerçek hayattan hayal dünyasına kaçış hikayesine şahit oluyor.

Wes Anderson’ın Moonrise Kingdom filmindeki kaçış hikayesinden esintiler taşıyan koleksiyonda izci üniforması haki renkli, geniş cepli ceketlerle sembolize edilip, gece kaçışı ise hacimli poplin gömlekler, ipek pijama detaylı elbiseler ve şortlarla kuvvetlendiriliyor.

Gerçek dünyadan fanteziye uzanan bu temsili yolculukta karşımıza çıkan fırfırlar, volanlar tül detaylar ile yaratılan transparan oyunlara eşlik eden nakışlar dikkat çekiyor.

Mehtap Elaidi’nin bu sezon yarattığı kadının hayallerini listelediği günlük, bu yolculukta bize rehberlik ediyor. Elaidi’nin imzası haline gelen beyaz gömlekler ise genç kadının hayalleri ile isimlendiriliyor.

Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda haki ve mavi birlikteliğiyle harmanlanan sarı detaylar, dudak ve kalplerdeki kırmızı boncuk işlemeler, çiçek desenli nakışlar ile göz alıcı hale geliyor. Nakışlardaki peace (barış), freedoom (özgürlük) gibi mesajlar ise koleksiyona neşe ve dinamizm katıyor.

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) başkanı Mehtap Elaidi, 2003’ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor. Büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de kendi mağazası dışında Brandroom, Gizia Gate, Midnight Express ve Wepublic’te, dünyada ise İtalya, Fransa, İspanya, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde satışa sunuluyor.

Sunumun ses efektleri Mehmet Cem Ünal’a, prodüksiyonu ise Modapublic’e ait. Sunumda kullanılan ayakkabılar geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Kemal Tanca imzasını taşıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>