MODA - STİL

Takılarda mine çiçeği

Birçok kültürün aynı sıcaklığı paylaştığı ve dostluğun simgesi olarak kabul ettiği mine, Goldaş’ın yeni koleksiyonunda hayat buldu....
 
   
 
 
     


Eski çağlarda sihirli bir bitki olduğuna inanılan, sevgi arayanların uğuru mine çiçeği açtığı yaz mevsiminin sıcaklığını yansıtır. Birçok kültürün aynı sıcaklığı paylaştığı ve dostluğun simgesi olarak kabul ettiği mine, Goldaş’ın yeni koleksiyonunda hayat buldu.

Mine çiçeğinin narinliği ve inceliğini yansıtan tasarımlar, asal sayıların sembolik anlamlarından hareketle hazırlandı. Asal sayılar, özellikle de üç sayısı Antik Çağ Anadolusu’nun ve Efes-Artemis kültünün kutsal simgelerindendir. Koleksiyonun bazı parçalarında kullanılan üçlü mine çiçekleri, Artemis’in üçlü karakterini yani bakire, evli kadın ve ana olarak yaşam sürecindeki bütünlüğünü ifade ediyor. Günümüzde hala uğurlu bir bitki olarak kabul edilen mine çiçeğinin nazardan koruduğuna da inanılır.


Huzur veren mine ile akıl ve vücudu güçlendirip kişiyi olumsuz düşüncelerden arındıran kırmızı agatın bütünleştiği koleksiyonda cesaret, güç ve dostluk ile bir araya geliyor. Bereketin simgesi olarak da kabul edilen agatın kırmızı rengi, mine çiçeğinin sıcaklığı ile birleşerek ‘Forget me not’ koleksiyonu’nda neşelendirici bir etki yaratıyor. Beyaz altınla ışıltısını yansıtan koleksiyonda ağırlıklı olarak kullanılan agat aynı zamanda özelliklerinden birçok kültürde bereketin simgesi olan kadınları temsil ediyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>