MODA - STİL

Ünlü Raketler Susacak Kortta Moda Konuşulacak

İstanbul, dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisini ağırlamaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Dünyanın gözünün İstanbul’da olacağı turnuva boyunca tenis kortunda, 8 modelin olduğu bir defile gerçekleşecek!

TEB BNP Paribas WTA Championship, 22-27 Ekim tarihleri arasında 3. ve son kez İstanbul’da düzenleniyor. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek şampiyonada dünyanın en önemli kadın tenisçileri bir araya geliyor. Kıyasıya bir rekabete sahne olacak turnuva boyunca kadın tenisçiler kıyafetleriyle de en az performanslarıyla olduğu kadar konuşulacaklar.

1860’ların sonlarından bu yana kadın tenisçilerin giyimleri modacılar başta olmak üzere dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Modayla yakın ilişki içerisinde olan günümüzün ünlü kadın tenisçileri sadece tarzlarıyla dikkat çekmekle kalmıyor, modanın öncü adayları arasında da yer alıyorlar.KORTUN STİL İKONU SERENA WILLIAMS!

Dünya bir numarası Serena Williams, başarılarının yanı sıra kortta sınırların dışına çıkan tarzıyla her zaman ilgi odağı olmayı başarıyor. 2004 Amerikan Açık’ta kot etek ve göbeği açıkta bırakan bluzuyla Williams, adeta maça değil de gece kulübüne gider gibi giyinerek herkesi şaşırtmıştı. Yine geçmişe gidersek 2007 Avustralya Açık’taki neon yeşil elbisesi ve 2002 Amerikan Açık’ta giydiği vücudunu saran siyah deri kıyafeti unutulmazlar arasında.

‘‘İyi görünmek varken konforu kim takar?’’ sözünün sahibi Williams son yıllarda ‘kort stili’ kavramını literatürümüze sokanların başında geliyor. Ünlü tenisçi defileleri yakından takip ediyor. Christian Dior ve Louis Vuitton ise favori markaları arasında.

EN İYİ GİYİNEN TENİSÇİ SEÇİLDİ

2012 Avustralya Açık’taki şampiyonluğuyla hafızalarımızda yer edinen ve geçtiğimiz Amerikan Açık’ta Serena Williams’la oynadığı muhteşem finalle bunu perçinleyen Belaruslu tenisçi Azarenka tarzıyla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Kortta genelde pastel tonlarını tercih eden nam-ı diğer Vika, stilini 2011 yılında aldığı ‘En iyi giyinen tenisçi’ ünvanıyla da tescillemişti. Deri ceket ve ayakkabı tutkunu olduğunu söyleyen tenisçinin en sevdiği markalar ise Dior ve Gucci.

İSTANBULDA OLMASA DA…

Henüz 17 yaşında Wimbledon Tenis Turnuvası’nda kazandığı birincilikle tenis dünyasına adını yazdıran Maria Sharapova, bu yıl sakatlığı nedeniyle İstanbul’daki turnuvada olamayacak.

Fakat Sharapova stil kavramıyla neredeyse aynı yolda yürüyor. Katıldığı davetlerdeki kıyafet seçimleriyle Anna Wintour ve Vera Wang gibi moda gurularının övgüsünü kazanan güzel tenisçi, günlük hayatta da şık olmayı seviyor. Isabel Marant’ın kazakları Philip Lim’in pantolonları ve Rick Owens’ın uzun etekleri vazgeçemedikleri arasında.

Başarılı tenis performansı dışında Sharapova’nın tasarım yeteneği de takdire şayan. Bu yeteneğini annesinden aldığını söyleyen tenisçi, Nike’la işbirliği yaparak tasarladığı ürünleri kortlarda izleyiciye sunuyor. ‘Eğer giydikleriniz üzerinize oturuyorsa o zaman daha iyi hissedersiniz’ mottosuyla hareket eden Sharapova’yı, tasarım dünyasında daha çok göreceğiz gibi görünüyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>