MODA - STİL

“Vitray”ın canlı renkleri takıya dönüştü...

Goldaş’tan dünya kadınlar günü’ne özel koleksiyon
 
   
 
 
     
Takıda trend yaratan tasarımlara imza atan Goldaş, koleksiyonlarında yepyeni yorumlara yer veriyor. Mimaride en güzel örnekleri ile sergilenen ve izlerini günümüzde de sürdüren cam süsleme sanatı “vitray” bu kez Goldaş tasarımcılarına ilham kaynağı oldu. Goldaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hazırladığı bu çok özel koleksiyon ile kutluyor ve Vitray Koleksiyonu’nu tüm kadınlara armağan ediyor.


Işığın renklerle dansı vitray, geçmişi eskiye dayanan Doğu Akdeniz kökenli cam süsleme sanatının adı… En eski boyalı vitray örneklerine 9. ve 10. yüzyıllarda rastlanıyor. Batı ve Orta Avrupa’yı derinden etkileyen Gotik sanatın mimari şaheserlerinde süsleme aracı olarak en güzel örnekleri ile kullanıldı. Uygulandığı mekanlara türlü ışık ve renk oyunları ile estetik bir görünüm sağlayan vitray, Selçuklu ve Osmanlı eserlerinde de sıkça karşımıza çıkıyor.

Türk mimari süsleme sanatlarından biri olan vitray, Goldaş’ın yeni koleksiyonunun da çıkış noktasını oluşturdu. Goldaş tasarımcıları, mimarinin yanı sıra objelerin ve süs eşyalarının süslemesinde de kullanılan vitray desenlerini, birbirinden güzel renklerde takıya uyarladı. Camın yerini gümüş ve altının yansımasının aldığı koleksiyonda, konturlarla belirginleştirilen desenlere mine tekniği ile renklendirme yapıldı.


Goldaş’ın takı sanatındaki ustalığını yansıtan Vitray Koleksiyonu’nda yeşil, sarı ve kırmızının tonları, mavi, pembe gibi canlı renkler ağırlıklı olarak kullanıldı. Gümüş ve altın seçeneği ile tasarlanan küpe, kolye ucu ve yüzükten oluşan Vitray Koleksiyonu, bu özelliği ile baharın canlı renklerini ve neşesini de yansıtıyor.

Goldaş, kadınlar kadar özel ve renkli koleksiyonu Vitray’ı takıda farklı ve modern yorumlar arayan tüm kadınlara armağan ediyor.

Kendisi için “özel” olan kadına “özel” bir hediye vermek isteyen erkeklere de güzel bir fırsat sunan Vitray Koleksiyonu ürünlerine ulaşmak için Goldaş’ın İstanbul Capitol Alışveriş Merkezi, Bağdat Caddesi, Ataköy Galleria, Taksim, Profilo Alışveriş Merkezi; Ankara Migros Alışveriş Merkezi; Rusya ve Almanya’daki mağazaları ile www.goldas.com adresindeki sanal mağazaya uğramak yeterli.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>