SAÇ BAKIMI

Saç Boyama Sıkıntısı Sona Eriyor!

Saç rengimizi böylesine kolay ve zahmetsiz bir şekilde değiştirmeyi sağlayacak özel bir teknoloji...
 
   
 
 
     

İlerleyen teknolojiler sayesinde artık güzellik kısmi olmaktan çıkıyor… Herkes her zaman güzel kalabiliyor… İşte bir örnek daha…

Atılım Üniversitesi öncülüğünde Çanakkale 18 Mart ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi araştırmacılarının yürüttüğü çalışmada, saçların belli frekanstaki ışık altında istenen renklere kavuşabilmelerini sağlayan bir yöntem geliştirildi. Saçlarınızı bu teknoloji ile bir kez boyattıktan sonra, ultraviyole bir kabine girip birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Ama bu zahmete girmeye değmez mi?

Saç rengimizi böylesine kolay ve zahmetsiz bir şekilde değiştirmeyi sağlayacak olan bu teknoloji, elektrik verildiğinde renkler arasında binlerce kez geçiş yapabilen ve özelliklerini koruyabilen elektrokromik malzemelerin sentezlenmesi sayesinde ortaya çıktı ve kadınları bir hayli mutlu edeceğe benziyor!

Uygulanışı ise oldukça pratik. Bir kez, bu bahsi geçen malzemenin içeriğinin de olduğu bir boya ile saçınız boyandıktan sonra elektrik yardımıyla istenen renge dönüşebilecek. Yine aynı işlem ile başlangıçta koyu olan saçlarınızı tekrar eski rengine de dönüştürebilirsiniz.

Kuaförler, şimdiden ultraviyole kabin siparişi vermeye, kadınlar ise artık bukalemun gibi renk değiştirmeye hazırlanıyor olmalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>