SAÇ BAKIMI

Seksi ve doğal yaz saçları

Yaz sıcakları bastırdıkça, saçları kontrol etmek ve şekil vermek güçleşiyor. Çarpıcı saç modelleriyle plajların yıldızı olun.
 
   
 
 
     
Dağınık Bukleler

Yazın saçlarınızı dağınık bıraktığınızda çok fazla mı kabarıyor? Rock konserlerinde kafa sallayan kızların kaderini mi paylaşıyorsunuz? Panik yok, bu saçınızın yapısından kaynaklanıyor, basit birkaç yöntemle ormanların güzeli Jane görüntüsünden kurtulmanız mümkün. Saçlarınızın kabarmasını ve yüzünüzü kapatmasını engelleyecek bir saç bandı kullanabilirsiniz. Saçlarınız dalgalı ise bir parça şekillendirici krem ile kontrol altına alın. Saçlarınızın biraz harekete ihtiyacı varsa, hem şekillendiren hem de elektriklenmeyi önleyen ürünler kullanın. John Frieda, Sheer Blonde Tousled Tressed Fine-Mist Wax, yatıştırıcı wax'ı deneyebilirsiniz.

Saç uçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı geriye doğru tarayarak, kalın saç bandı ile tutturun. Saçlarınız kuruduğunda seksi bir görünüm elde etmek için, parmak uçlarınızla saçlarınızı karıştırın.

Seksi topuzlar

Sımsıkı topuzların saçları zorladığını fark etmek çok zor değil. Yaz günlerinde onları bu kadar sıkmanın hiç anlamı yok. Bir değişiklik yapın, kaygısız ve hatta keyifli saç modellerini deneyin. Saçları omuz hizasından uzun olan herkes dağınık topuzları deneyebilir. Saçları kısa olanların topuz içinde saçlarını zapt etmeye çalışmaları sıkıcı olabileceğinden, denememelerinde fayda var.

Yazın saç fırçalarını bir tarafa bırakın ve saçlarınızın arasına parmaklarınızı sokup, ensenizden topuz yapın. Bir lastik toka ile tutturun ve topuzunuzun içinden dışına doğru saçlarınızı çevirerek, iki adet büyük tel toka ile uçlarından sabitleyin. Daha seksi bir görünüm için kendinize güvenen ifadenizi takının.

Kışkırtıcı Atkuyrukları

Bu saç modelini yapmak için çok büyük ustalığa gerek yok. Saç modellerinin arasında her zaman bunun seksi olduğunu kabul etmek gerekiyor. Spor sırasında yapılmış at kuyruğu gibi özensiz görünse de, çok sempatik. At kuyruğu yaptığınızda, saçlarınızın uçuşmasını istemiyorsanız, saçlarınıza parlaklık verecek bir krem uygulayabilirsiniz. Mümkün olduğunda yukarıdan kuyruk yapabilmek için, saçlarınızı aşağıya doğru uzatın ve ellerinizle tepeden lastik toka ile toplayın. Yaza uygun tokalarla saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Anaokulu çocukları gibi görünmemek için metal saç tokalarını deneyebilirsiniz. Son olarak kaküllerinizin at kuyruğundan çıkmaması için, bir şekillendirici yardımıyla geriye doğru yapıştırın.

Hareketli Saç Örgüleri

Biraz el yeteneği olan her kadın, saç örgüsü yapma konusunda hiç zorlanmaz. Bu kolay saç örgüleri kabul etmeliyiz ki hem cazibeli hem de çok egzotik. Saçınızın ucunu bir parça
Saçınız temiz olduğunda kontrol altına almanız da zor olur. Bu modeli denemek için saçınızı yıkamadığınız günleri tercih etmelisiniz.

Saçınızı yatay biçimde kulağınızdan diğer kulağınıza doğru ayırın. Saçınızın ön kısmını üç parçaya ayırın. Normal saç örgüsünde olduğu gibi dışarıdan içe doğru saçları alarak örmek yerine, Fransız örgüsü yapın. Saçların dışından sürekli saç almak yerine, dibinden bir parça saç alarak örün. Balıksırtı örgünün tam tersini yaptığınızı düşünün. Bir kulağınızdan diğerine ulaştığınızda, saç örgüsünün ucunu lastikle birleştirerek bitirin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>