SAĞLIKLI YAŞAM

Akupuntur Alışkanlık Tedavilerinde Kullanılır

İşte akupunturun faydaları...
 
   
 
 
     

Obesite bir hastalık olduğu için, bir diyet uygulayıp bırakmakla ortadan kaldırılamaz.Yeni beslenme alışkanlıkları ve yeni bir yaşam şekli gerektirir. Obesitenin de şeker hastalığı ya da yüksek tansiyon gibi, yaşam boyu takip edilmesi gerekir.

Kilo vermede beslenme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının değiştirilmesi ile mümkün olduğuna göre, bu yeni alışkanlıkların edinilmesi sırasında, akupunktur hastaya büyük kolaylıklar sağlar.

AKUPUNTURUN FAYDALARI;


• İştahı düzenler ve yemeklere saldırma güdüsünü ortadan kaldır.

• Mide asiditesi kontrol altına alınarak, mide kazınması, yanması gibi sorunlar engellenir.

• Düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizlik önlenir.

• Metabolizma hızını düzenler. Akupunkturla tedavi gören hasta, kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo vermeyi başarır.

• Akupunktur tedavisi sırasında vücutta serotonin, endorfin seviyeleri artmaktadır. Bu hormonlar diyet yapan kişiye huzur verir, sedasyon sağlar. Böylece diyet yapan kişi, eski yemek yeme zevkinin kısıtlanmasından dolayı huzursuzluk ve tedirginlik yaşamaz.

30-40 kg fazlası olan hastaların tabii ki uzun bir zaman diyet yapmaları gerekir. Ancak, çoğu insan da böyle bir sabır olmadığı için, her pazartesi başlanan diyetler, her cumartesi sona erer. Böylece sık sık yapılan diyet denemeleri sonucu her geçen gün kilo vermek daha zorlaşır. İşte bu hastalarda Akupunktur inanılmaz başarılar sağlar ve 1 yıla kadar uzanan bir zaman diliminde onlarca kilo verebilir. Hastanın uzun süre diyete dayanabilmesinin nedeni, akupunkturun yarattığı sedatif ve trankilizan etkiden dolayıdır. Ayrıca hasta kilolarının eridiğini gördükçe daha çok motive olup bu işe dört elle sarılmaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>