SAĞLIKLI YAŞAM

Cildiniz sonbahar gibi solmasın!...

Güneş, deniz ve klordan dolayı yazın ciltte oluşan tüm zararların Sonbahar aylarında ortaya çıktığını belirten uzmanlar. Yapılması gerekenleri sıraladı...
 
   
 
 
     
Yazın ciltte ve saçta oluşan zararlı etkilerin Sonbaharın gelmesiyle ortaya çıktığını belirten uzmanlar, bu mevsimin cilt bakımı ve tedavileri için en önemli dönem olduğunu belirtiyor.

Güneş, deniz ve klordan dolayı yazın ciltte oluşan tüm zararların Sonbahar aylarında ortaya çıktığını belirten Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş; güneşin bıraktığı izleri silmek ve ani hava değişimleri ile soğuk hava, rüzgâr, yağmur gibi hasarlar oluşturacak etkenler için cildi kışa hazırlamak gerektiğinin altını çiziyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş; ‘Sağlıklı bir cilt ve saçlar için sağlıklı yaşamak ve sağlıklı beslenmek gerekir. Günlük su tüketimi artırılmalı, fıstık, fındık, ceviz, kuru üzüm, havuç, balık gibi cilt kuruluğunu önleyen besinler tüketilmeli ve yaşlanmayı önleyici A, E, C vitaminlerini içeren yeşil sebze ve meyvelerle beslenilmelidir. Sigara, alkol, kırmızı et, rafine şeker, doymuş yağlar, saf karbonhidratlar ve fast fooddan uzak durulmalıdır. Karoten, Biotin gibi bazı vitamin ve mineral takviyeleri ile antioksidanların ve Omega-3 ile Omega-6 içeren destekler hekim kontrolünde kullanıldığında oldukça faydalı olduğu görülmektedir’

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, kırışıklık, güneş lekeleri, kalınlaşma, nem kaybı, çiller, sivilcelerde artma, kılcal damarlarda belirginleşme ve sarkma; saçlarda kuruluk, matlaşma, çabuk kırılma gibi sorunların çözümü için cildin yapısına uygun günlük bakım ürünleri kullanılması gerektiğini söylüyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, cildin nefes almasını sağlayan gözeneklerin en büyük düşmanları olan çevre kirleri, ter, ölü cilt hücreleri ve makyaj artıklarının sebep olduğu sorunlara karşı, cilde uygun temizlik ürünleri ve alkolsüz tonik kullanılmasının, sağlıklı bir görünüm kazanılmasında önemli olduğunu vurguluyor.

Cilde ve saçlara kaybettiği nemi geri kazandırmak için Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş şu önerilerde bulunuyor; ‘Bariyer görevi gören cildimizin ancak yapısına uygun ürünlerle nemlendirilmesi ile olumsuz dış faktörlerin cilt altına ulaşılması engellenir, bu nedenle sonbaharda nemlendirici kullanımı çok önemlidir. Soya, yeşil çay, yenileyici maske, vitaminli meyve maskesi, antioksidan maskeler ve nem maskeleri cildin ihtiyacını ciddi oranda karşılar’

Serumlar, gece kremleri, kırışık açıcı hormon içeren kremler gibi yenileyici, onarıcı, sıkılaştırıcı bakım ürünlerinin yaşlanmayı geciktirdiğini ifade eden Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, bu ürünlerin doktor önerisiyle kullanılması gerektiğini, yanlış kullanılan ürünlerin tedavi etmek yerine sorunları daha da arttırdığını belirtiyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği’nde, hekim tarafından cildin ihtiyacına göre belirlenen bir protokol dahilinde uygulanan meyve asidi içeren peeling, klinik bakımlar, lazer tedavileri, oksijenli cilt bakımları, saçlı deri mezoterapisi ve mezolifting sonuçlarının çok başarılı olduğunu ifade ediyor.

Saç ve vücut bakımlarında da hasar ve ihtiyaca göre ürünlerin kullanılması gerektiğini söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş; saç ve cilt yapısına uygun duş jelleri, şampuanlar ve nemlendiriciler kullanılması, saçın her gün yıkanmaması ve mümkün olduğunca kimyasal bir işleme maruz bırakılmaması konusunda uyarıda bulunuyor.

Ruh sağlığı ve bağışıklık sistemindeki sorunların da cilt ve saç sağlığını olumsuz etkilediğini ifade eden Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, huzurlu, stresten uzak bir yaşam sürmenin ve düzenli uyumanın cilde sağlık kazandırdığını sözlerine ekliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>