SAĞLIKLI YAŞAM

Doğum Kontrolünden Önce

‘Hadi artık bebek yapalım’... Peki ya çıkacak sorunlar?...
 
   
 
 
     

Çiftler bebek sahibi olmaya karar verene kadar doğurganlıklarıyla ilgilenmiyorlar. Hala birçok kadın, sıkıntı hissetmedikçe kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gitmekten kaçınıyor.

Erkekler ise sperm azlığı gibi bir sorunları bulunabileceğini hiç düşünmedikleri için, doktor istemeden analiz yaptırmayı gerekli görmüyorlar. ‘Hadi artık bebek yapalım’ dediklerinde ise bir dizi sorunla karşılaşıyorlar.

ERKEKLER NE ZAMAN DİKKATLİ OLMALI?

Meni miktarı çok az veya hiç bulunmuyor, vücut kılları çok az, testisler torbalarında değilse, küçük yaşta fıtık ameliyatı geçirilmişse, testisler daha sonradan cerrahi yöntemle karından torbalara indirilmişse, küçük yaşta yüksek ateşli bir hastalık geçirilmişse, kimyevi maddelere ve radyasyona maruz kalınan işlerde çalışılmışsa, genital sistem enfeksiyonu geçirildiyse, testis kanseri hikâyesi varsa mutlaka dikkatli olmalılar.

SORUNU ERKEN YAKALAMANIN AVANTAJI NEDİR?


Yaş faktörü kısırlıkta önemli. Gelişen teknoloji kaliteli yumurta, sperm veya embriyo seçilmesine, tutunmayı kolaylaştırıcı yöntemlere olanak sağlıyor ve başarıyla uygulanıyor. Kısırlıkla yüz yüzeyseniz; özel yardımcı üreme teknikleri ile bebek sahibi olabilmek için bir an önce harekete geçmelisiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>