SAĞLIKLI YAŞAM

Dünyanın en iddialı sigara bırakma yöntemi

İrade yöntemiyle sigarayı bırakanların % 97’si bir sonraki yıl tekrar başlıyor. Fakat bu yöntemin size tek garanti verebilen yöntem olduğu söyleniyor…
 
   
 
 
     
Dünyanın en başarılı sigara bırakma yöntemi

İrade yöntemiyle sigarayı bırakanların % 97’si bir sonraki yıl tekrar başlıyor. Fakat bu yöntemin size tek garanti verebilen yöntem olduğu söyleniyor…

Günümüzde dünya nüfusunun 3/1’i sigara bağımlısı durumda. Her gün yaklaşık 100.000 çocuk sigaraya başlıyor. Her yıl dünyada sigara içenlerin %70’i bu bağımlılıktan kurtulmayı düşünüyor, bunların %60’ı da nikotin bandı, akupunktur gibi yöntemlerle bırakmayı deniyor. İrade yöntemiyle sigarayı bırakanların % 97’si bir sonraki yıl tekrar başlıyor.


*İçilen sigaranın sayısı arttıkça hamile kalma süresi de o kadar uzuyor. Danimarkalı 11 bin kadın arasında yapılan araştırmaya göre günde 5–9 adet sigara içen kadınların hamile kalmak için 1 yıldan fazla bekleme oranı 1,8 kat daha fazla. Bu gecikme pasif içiciler için de geçerli.

*30–40 yaşlarındaki sigara içen erkeklerde iktidarsızlık riski %50 daha fazla.

*Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda kalp krizi geçirme riski sigara içilmesi durumunda %20 daha fazla.

İradeyle sigarayı bırakmak yaşanan nikotin krizleri sebebiyle zordur. Uyku bozukluğu, sinir, stres, iştah açılması vs. gibi yan etkiler zamanla iradeyi zayıflatır.

IQS şimdi Taksim’de

Merkezi İrlanda’da bulunan IQS International (I Quit Smoking) ABD, Fransa, Almanya, Avustralya olmak üzere 16’nın üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Şimdiye kadar 300.000’den fazla kişi sigarayı bu yöntemle bıraktı. Diğer tedavilerin aksine %90 başarı sağlayan IQS nikotin krizlerini ortadan kaldıran bir yöntemdir.

Tedavi Yöntemi Nasıl?

R.I.S.E cihazının uyarımlarıyla salgılanan beta-endorfinler zehirli tütün kimyasallarının parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar ve vücudun nikotin ihtiyacını ortadan kaldırarak, fiziki bağımlılığı yok eder. Bununla birlikte, kişi 6 ay boyunca IQS’in uzman terapistlerinden ücretsiz olarak psikolojik destek alma hakkına da sahiptir.

Kaç seans gitmek gerekiyor?

IQS tedavisine katılanların çoğunluğu için 1 saat süren tek seans yeterlidir.

Yan etkisi var mı?
Hiçbir kimyasal madde kullanılmaz ve yan etkisi yoktur.


Tel: 0212 254 52 70–74–75
Şehit Muhtar Sok. Özerk İş Merkezi No:17/5 Talimhane Taksim - İstanbul

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>