SAĞLIKLI YAŞAM

Global Wellness Day Dünyayı Dansa Davet Ediyor!

Türkiye’de doğup tüm dünyayı etkisi altına alan, bu yıl #DanceMagenta teması ile dünyada on binlerce farklı noktada, milyonlarca insan tarafından, eş zamanlı olarak, sadece ücretsiz etkinliklerle 10 Haziran, Cumartesi günü kutlanacak.
 
   
 
 
     

10 Haziran 2023 Cumartesi günü #DanceMagenta temasıyla 12. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu yıl 140 Global Wellness Day elçisi, ana destekçisi ve gönüllüleri, her yaştan insanı dans etmeye adeta yaşam ile dans etmeye davet ediyor. Dans etmenin somut ve soyut yanlarını, 3 temel öneriyle bir araya getirerek #DanceMagenta felsefesini topluluklara yaymayı hedefliyor: Gerçekten dans et, Düşüncelerini dans ettir ve Yaşamla dans et.

#DanceMagenta ile dans etmek için profesyonel bir dansçı olmanız gerekmiyor, dans etmeyi bilmenize de gerek yok, hatta dans ettiğiniz yer ve zaman da fark etmez. Dans etmek aslında sadece 3 temel adımla başlıyor;

1. Gerçekten dans et: Seçtiğin tarz ne olursa olsun, dans benzersiz bir egzersiz biçimidir. Dans etmek bedenine iyi gelir.
2. Düşüncelerini dans ettir: Rahatlamak için uyguladığın meditasyona dansı ekle. Zihninde dans et. Hayallerini özgür bırak.
3. Yaşamla dans et: Hayatına müziği kat. Bırak müzik sana mutluluk getirsin. Güne müzikle başla, uykuya müzikle dal. Yaşamının ritmini kontrol altına al.


Global Wellness Day'in resmi müzik ortağı Myndstream, sağlık ve zindelik için tasarlanmış müzikler yaratan bir platform ve bu yıl #DanceMagenta temasını merkezine alarak, Akademi Ödülü / Altın Küre Ödülü Adayı söz yazarı Taura Stinson ve yapımcı Darien Dorsay ile "Good to You" adlı GWD Marşı'nın küratörlüğünü üstlendi. Güçlü vokalist Brianna Mazzola tarafından seslendirilen ilham verici marş, 10 Haziran, Cumartesi günü yayınlanacak.

Diğer birçok uluslararası markanın yanı sıra, Mandarin Oriental Hotel Group, Accor Hotels, Four Seasons Hotels & Resorts ve Chiva-Som her yıl olduğu gibi bu yıl da GWD'yi dünya çapında kutlayıp, desteklemeye devam ediyor. Mandarin Oriental Hotel Group, otellerinde çeşitli iyi yaşam aktiviteleri sunarken, Accor Hotels lüks ve premium otel markalarıyla GWD'yi toplantı sırasındaki meditasyondan sabah tempolu yürüyüşler ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Tayland'ın önde gelen iyi yaşam oteli Chiva-Som, Katar'daki Zulal Wellness Resort by Chiva-Som ile bir dizi iyi yaşam etkinliğine ev sahipliği yaparak GWD'yi kutlayacak. Ayrıca Tayland ve Myanmar sınırında olan “No Man's Land”e Global Wellness Day Kurucusu, Belgin Aksoy ile özel bir ziyaret gerçekleştirecek. Konuklarına evdeki rutinlerinden seyahatteki rutinlerine sorunsuz bir geçiş sağlamak için merkezine iyi yaşamı alarak tasarlanmış ve yaratılmış olan EVEN Hotels by IHG, sağlıklı yaşamla ilgili çeşitli etkinlikler ve olanaklar sunarak, misafirlerine her konaklama sırasında rahatlatıcı ve yenileyici bir deneyim sunarak Global Wellness Day’i marka çapında kutlayacak.

10 Haziran 2023 Cumartesi günü dünyada 170’den fazla ülkede, sadece ücretsiz aktivitelerle gerçekleşecek olan GWD 2023 kutlamalarından bazıları şöyle:

- Türkiye – Açı Okulları, Koç Okullar, Capitol AVM, Richmond Otelleri, sahibinden.com, Dose Istanbul, Fairmont Quasar Istanbul, Grand Hyatt Istanbul, Hapimag Sea Garden Bodrum, Hilton Istanbul Bosphorus, JW Marriott Marmara Sea, Magna, Mandarin Oriental Istanbul ve Bodrum, Raffles Istanbul, Six Senses Kaplankaya, Kocataş Mansion, ve The Ritz-Carlton Istanbul, Global Wellness Day’ı yogadan zumbaya, sağlıklı beslenme söyleşilerinden dans atölyelerine kadar farklı iyi yaşam aktiviteleriyle kutlamaya hazırlanan markalardan sadece birkaçı. Bir spor giyim markası olan Seamlesstance, Belgrad Ormanı’nda İlker Çağlayan ile sabah yürüyüşü, egzersiz ve meditasyon aktivitesi düzenlerken, Avusturya merkezli Vivamayr’da Atatürk Kent Ormanı’nda Mine Kalpakçıoğlu ile “Sağlık Yürüyüşü” ve “Sağlıklı Beslenme Sohbeti” ile günü kutlayacak.

Dünyanın dört bir yanında Global Wellness Day’in 10 Haziran, Cumartesi günü nasıl kutlandığını izlemek için #globalwellnessday ve #dancemagenta hashtag'lerini takip edin.

https://www.globalwellnessday.org/

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>