TATİL

Amerika Tatilinde Görmeniz Gereken Yerler

Yaz tatilini Amerikada geçirmek isteyenlere…
 
   
 
 
     

HAWAII

Amerika’nın eyelatlerinden birisidir 18 takım adadan oluşmaktadır. En büyük şehri olan Honolulu aynı zamanda başkentidir.Etrafı okyanuslara kaplı olan Hawaii’de sıcaklık 28 ile 17 arasındadır pek değişiklik göstermez. Fakat dünyadaki en fazla yağış alan dağı Waialeale burada bulunmaktadır.Ada da çok hızlı bir yağmur yağmasına rağmen ardından güneş görülebilir.Takım adalrdan meydana gelen eyalette her ada da 2 iklimi görebilirsiz dağların yüksek olmasından kaynaklı olarak bulutlar adanın bir tarafında kalarak diğer tarafa geçememekte ve bu nedenle bulutlu olan yerler yağışlı diğer taraflar ise kuraktır. Adalarda yanardağlarda bulunkatadır hatta bu yanardağlar sayesinde adaların yüz ölçümü gün geçtikçe büyümektedir. Ada yerlilerinin dili Hawaiice ve İngilizcenin karşımından oluşmaktadır.Halk rahat bir hayat tarzı sürmekle birlikte doğaya ve kültürüne çok sahip çıkmaktadır uzun uzun binaların ve otoyolların yaptırılmasına karşı çıkmaktadır. Deniz Hawaiililerin en önemli parçası diyebiliriz. Su sporlarınada düşkün olan halk sörf yapmaktan keyif duyuyor.

Nereleri gezebiliriz ?

Hulihe’e Palace
Bir çok sergi ve konserin düzenlendiği yer Hawaii başkanı Chief Kuanini için yaptırılmıştır. Restore edilmiş saray Hawaii kültürünü yansıtan bir mimariye sahiptir.
Waikiki Kumsalı
Oahu’nun güneyine yer alan kumsal adanın en hareketli yeridir,birçok ünlü otele ev sahipliği yapmaktadır.
Kaua’i Childeren’s Discovery Müzesi
Piknik yapmak içinde büyük bir alana sahip müzede çocukların elbecerilerini geliştirmek üzere bir dizi program uygulanmaktadır.
Pearl Harbor Limanı
Japonyalırn yaptığı büyük baskın burad gerçekleşmiştir.İkinci Dünya Savaşında Amerika ile Japonya arasında olan savaş 2 binden fazla Amerikan denizcisinin ölümü ile sonuçlanmıştı.

LAS VEGAS

Las Vegas Nevada eyaletinin en meshur sehridir. Kasım ayına kadar gerçekten yazı yaşayabileceğiniz şehir kumarhaneleri ve değişik mimarilerdeki otelleriyle bilinmektedir.Çok küçük bir şehir olmasına karşın her zaman insanların ilgisi çekmeyi başarmaktadır. Büyük tek bir caddesi bulunan şehirde caddenin etrafı çok değişik şekilde tasarlanmış ışıklandırılmış oteller ve kumarhanelerle çevrilidir caddeyi baştan sona gezmek 1 saatten fazla sürsede gördükleriniz karşısında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Tabi yürümekten sıkılırsanız tüm şehri gezebileceğinz otobüsler mevcut.

Neler Yapabiliriz?


Eğer kağıt ve makina oyunlarından pek haz etmiyor daha çok sokaklardaki eğlenceleri merak ediyorsanır Bellagio Oteli’nin önünde yapılan fıskiye şovlarını izlemenizi tavsiye ederim.ücretsiz olan bu gösteri otelin havuzlarında yapılmaktadır.
Maskeli balo Brezilya’daki karnavalları aratmayan gösteri Rio Otelinde gerçekleştiriliyor.Sanatçıların
maskeler ve rengarenk kıyafetleriyle müzik eşliğinde yapılan danslar insanı büyülüyor.
Las Vegas’ta eğlenceler sokakta Mirage Otelinin önünde yer alan volkan her gece patlıyarak seyircilere değişik bir şölen sunuyor.

MIAMI

Miami, Florida eyaletinin en büyük kentlerinden birisidir ve Florida eyaletinin güneyinde bulunur. Atlas oksaynusuna kıyısıda bulunan Miami’yi tanımaya, düzenlenen tekne turlarıyla başlayabilirsiniz.

South Beach

Ziyaretçilerin dikkatini rengarenk ve değişik mimarili yapılarıyla çeken bölge yapılarla birlikte değişik kafeteryalara ve barlara ev sahipliği yapmaktadır.

Miami Beach

Beyaz kumları masmavi denizi ve birbirinden farklı barları ve gece kulüpleriyle insanları büyüleyen Miami Beach birçok insanı kendine hayran bırakıyor. Bir çok ünlününde yaşadığı Star Palm gibi adalara yakın olan bölgede hem tatilinizi geçirebilir hem de burada yer alan bir çok mağzadan alışveriş yapabilirsiniz.

Coconut Grove

Yıl boyu değişik festivallere ev sahipliği yapan bölgede bir çok farklı aktivitede bulunabilirsiniz. Uzaya ve bilime merakı olanlar Miami Museum of Science and Space’e gidebilir veya burada bulunan büyük alışveriş merkezlerini gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz ve günün yorgunluğunu kalitesiyle ve lezzetleriyle kendine hayran bırakan restoranlarda atabilirsiniz.

Coral Gables

Yerel halk olarak Güzel Şehir olarak bilinen bölge, ağaçlarla çevrili yolları ve güzel parklarıyla sizi kendine hayran bırakıyor. Bitkisel güzelliklerin yanında özelliği bozulmadan korunmuş tarihi binalarda şehre ayrı bir hoşluk katıyor. Biltmore Hotel ve Douglas Road Entrance da bölgedeki görülmeye değer diğer yerlerdendir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>