TEKNOLOJİ

ESET’ten Tablet ve Telefonlar İçin ‘Ebeveyn Kontrolü‘

Çocukları dijital tehlikelerden koruyun!
 
   
 
 
     

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, kendi güvenlik yazılımlarındaki “Ebeveyn Kontrolü“ özelliği ile yıllardır internetten gelebilecek tehlikelere karşı çocukların korunmasına yardımcı oluyor. ESET şimdi bu özelliği, Android sistemli tablet ve cep telefonlarına taşıdı. ‘ESET Parental Control for Android‘ uygulaması sayesinde aileler, çocukların uygunsuz veya zararlı içeriğe erişimini kontrol altına alabiliyor.

Android için ESET Ebeveyn Kontrolü (ESET Parental Control for Android), akıllı telefon ya da tablet kullanan çocukların internetle olumlu bir ilişki kurabilmesi için ebeveynlere yardımcı olan çocuk dostu bir aile koruma sistemi olarak öne çıkıyor. Ebeveynlere çocuklarını online tehditlerden ve uygunsuz internet sayfalarından korumak amacıyla tasarlandı.

Artık çocukların elinde telefon var


Ocak 2015’te İngiltere’de Bağımsız Medya Regülatörü Ofcom tarafından yayınlanan “İnternet Güvenliği Önlemlerine İlişkin Ofcom Raporu“na göre 2013 yılından itibaren her yaştan çocuğun tablet ve bilgisayar kullanımında önemli bir artış meydana geldi. Buna göre 8-11 yaş arasındaki çocukların %20‘si ve 12-15 yaş arasındaki gençlerin %65‘i kendi akıllı telefonlarına sahipler. Ayrıca bu cihazlar, çocuklar tarafından en çok özlem duyulan araçlar olarak da öne çıkıyor.

Bilgisayarlar için vardı, artık telefonlar da koruma altında

ESET, şu an 9’uncu versiyonu piyasada bulunan ESET Smart Security internet güvenliği yazılımının 5’inci sürümünden bu yana aileler için Parental Control yani Ebeveyn Kontrolü özelliğini sunuyor. ESET, böylece her yaştan çocuğa kimlik avı, reklamcılık ya da kötü amaçlı yazılım gibi online tehdit korkusu yaşamadan güvenli şekilde internet erişimi sağlamayı hedefliyor. Yukarıda da aktarılan Ofcom raporunda belirttildiği gibi, tablet ve akıllı cep telefonlarının çoçuklar tarafından artan kullanımı, “Ebeveyn Kontrolü“ özelliğinin bu cihazlarda da uygulanabilir konuma getirilmesini gündeme getirdi.

Android için ESET Ebeveyn Kontrolü programının bu anlayışla geliştirildiğini belirten ESET Ürün Müdürü Branislav Orlik, şu açıklamayı yaptı: “Bu yazılımı geliştirirken, kullanıcı dostu, anlaşılır ve hem çocuklar hem de aileler için pratik olması için çok çaba gösterdik. ESET Ebeveyn Kontrolü’nün Android uygulaması ebeveynlere ücretsiz ve kaliteli bir dizi özelliği sayesinde akıllı cihaz kullanan çocuklarının güvenli bir kullanıcı deneyimi ve performansı yaşamalarını sağlamaya odaklanıyor.“

ESET Parental Control for Android’in başlıca özellikleri

• Uygulama Bekçisi: Çocuğun yaşına göre uygunsuz içerikleri engeller.
• Zaman Yönetimi : Ebeveynlere çocuğun oyun ya da diğer uygulamalar ile oynarken geçirdiği zamanı sınırlamak için izin verir. Çocuklar evde olmasalar bile bu özellik uygulanabilir.
• İnternet Bekçisi : ESET veri tabanından kontrol ederek internet tehditlerini engeller.
• Çocuk Lokasyonu: Ebeveynlere istedikleri zaman çoçuklarının lokasyon bilgisini gönderir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>