TEKNOLOJİ

Şarjınız Çok Mu Az Dayanıyor?

Telefonunuzun şarj süresini uzatmanın 10 yolu
 
   
 
 
     

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri şarjın çok hızlı tükenmesi. Şu ana kadar akıllı telefonların bataryalarının şarj süresini uzatma girişimleri çok da iç açıcı değil.

Ancak bu yöntemler şarjın dayanma süresini uzatabilir:

1 - Şarj etmek için bitmesini beklemeyin. Seviye yüzde 40’lara düştüğünde telefonu şarja takın.

2 - Telefonu sürekli titreşimde tutmak daha çok enerji götürür.

3 - Arka planda sürekli çalışan uygulamalar şarjın hızlı bitmesine neden olur. Kullanılmayan uygulamaları kapatmak şarjın daha uzun dayanmasını sağlar.

4 - Çok büyük dosyalar indirmeyeceksiniz Wi-Fi’ın kapalı kalması bataryayı dinlendirir.

5 - Bulunduğunuz konumu algılamaya çalışan uygulamalar şarjın daha hızlı bitmesine neden olur. Gerekmediği sürece ayarlar kısmından telefonun GPS özelliğini kapatmak dayanma süresini arttırır.

6 - Ekran parlaklığı şarjı en çok götüren öğelerden. Ekran parlaklığını azaltmak bu durumu bir nebze de olsa çözer.

7 - Telefonlardaki tuş kilidi bölümü sadece güvenlik değil, ekranı kararttığı için şarjın da daha çok dayanmasına yardımcı olur.

8 - Şarjınız bitmek üzereyken telefonu kullanmadığınız anlarda uçak moduna almanız, tüm sinyaller kesileceğinden dolayı süreyi de uzatır. Böylece acil durumlar için hala şarjınız kalmış olur.

9 - Aşırı sıcaklar şarjı daha hızlı bitirir. Bu nedenle özellikle sahillerde telefonu güneş altında bırakmak pek iyi bir fikir değil.

10 - Şarj azaldığında bildirimleri kapatmak ömrü uzatabilir. Facebook, e-mail, Twitter gibi uygulamalardan sürekli gelen bildirimler şarjı götürüyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>