ANNE - ÇOCUK

Kadınlarda En Uygun Doğum Yaşı

Kadınlar için en uygun doğum yaşının hangisi olduğunu merak ediyorsanız tıklayın!....
 
   
 
 
     

Erken yaşta hamile kalan kadınların doğum kanallarının gelişmediği için dar olduğunu ve doğumlarının sezaryenle yapılabildiğini belirten uzmanlar, erken yaştaki doğumlarda anne ve bebek ölüm oranları daha yüksek olduğunu belirtiyor.

Bebeğini emziremeyen, ateşinin çıktığını anlamayan küçük anneler, sağlıklı bebek de yetiştiremiyor. Erken doğum en fazla Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgeleri’nde görülüyor. Kadınlar için en uygun doğum yaşının ise 20-35 arası olduğu belirtiliyor.

PASİF İÇİCİLİK ÜREMEYİ ETKİLİYOR


Sigara içmedikleri halde, pasif içicilerin de ağır risk altında bulunduklarına dikkat çeken uzmanlar, ‘çeşitli araştırmalar, pasif içiciliğin kısırlığa neden olduğu gibi hamilelik döneminde bebeğin gelişmesini olumsuz etkilediğini gösteriyor’ diye belirtiyor.

Yapılan bir araştırmada iş yerinde sigara dumanına maruz kalan kadınlarda yumurtlamanın yüzde 14 oranında azaldığını ortaya koymuş. Günde 20′den fazla sigara içen erkeklerin eşlerinde ise bu oran yüzde 34′lere ulaşıyor. Bu nedenle çocuk sahibi olmak isteyen çiftler sigara içiyorlarsa kesinlikle sigarayı bırakmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>