ANNE - ÇOCUK

Yalnız bir anne misiniz?

Eşinizden ayrıldınız. Ve bir çocuğunuz var. Bir birliktelik düşünmeye başladınız Fakat, çocuğunuzun sizi başka biriyle paylaşma fikrine nasıl tepki vereceğini kestiremiyorsunuz? Yeni sevgilinizi çocuğunuzla tanıştırmanın en iyi yolu nedir?
 
   
 
 
     
Bunun için en uygun zaman nedir?

Kendinizi rahat hissettiğiniz zaman sevgilinizi çocuğunuza bir arkadaşınız olarak tanıştırabilirsiniz. Çocuğunuz arkadaşlığın ne demek olduğunu anlayabilir. Bütün arkadaşlıklar devam etmediği için onun için korkutucu bir durum teşkil etmez. İlk olarak, başlangıçta mucizeler olmasını beklemeyin.

Çocuğunuzun sizin de kendi yaşlarınızda bayan veya erkek arkadaşlara ihtiyaç duyabileceğinizin farkına varması gerekir.

Çocuğunuzun okula gitmeye başlaması ve yeni arkadaşlar edinmesi sizin de arkadaşlarınızın olması gerektiğini anlamasını sağlar. İkinci olarak, henüz çıkmaya başladığınız birine çocuğunuzun çok bağlanmasına karşı dikkatli olmanız gerekir. Birisinin çocuğunuz için iyi bir arkadaş olabileceğinden emin olana kadar aile hayatınız ile ikili ilişkilerinizi birbirinden ayrı tutmalısınız. Erkek arkadaşınızla çocuğunuz arasında bir dialog kurmaya hayvanat bahçesine gitme, piknik yapma gibi aktiviteleri seyrek olarak gerçekleştirerek başlayabilirsiniz.

Erkek arkadaşınıza ebeveyn sorumlulukları yüklememelisiniz. İlişkiniz ciddileşene kadar ve evlilik için bir potansiyel oluşana kadar çocuğunuzla erkek arkadaşınızın ilişkisinin çok derinleşmesinin önüne geçin. Çocuğunuzun sorularını olabildiğince dürüst cevaplamaya da özen gösterin. Sizinle ve çocuğunuzla sürekli vakit geçiren bir arkadaşınızla ilgili soru sorduğunda eğer sizin için özel biriyse bunu inkar etmeyin. Hele de bunu arkadaşınıza çok fazla yüklenmemek adına yapmayın. Aralarında bir yakınlık oluşmuşsa ve sizde ciddi bir ilişki düşünüyorsanız bunu erkek arkadaşınızla birlikte ona anlatabilirsiniz. Arkadaşlıklar önemlidir. Fakat, çocuğunuzu bir gün yanınızda olan ama diğer gün yanınızda bulamayacağınız birine bağlamamak çok daha önemlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>