ANNE - ÇOCUK

Yeni nesil doğum kontrol hapları

En etkin ve güvenilir korunma yöntemlerden biri olan doğum kontrol hapları, kolay kulanım özellikleri ve korunma dışında sunduğu ekstra yararlar nedeniyle kadınların bir numaralı tercihi.
 
   
 
 
     
Schering İlaç tarafından 15 ülkede 11 bin kadın üzerinde yeni nesil doğum kontrol hapları ile ilgili gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, uzun zamandır doğum kontrol hapı kullanan kadınların yüzde 51'i, yeni kullanmaya başlayanların ise yüzde 56'sı bu yöntemle korunmaktan "çok memnun" olduklarını dile getirdi. Hapı tercih eden kadınların yüzde 82'si bu koruma yöntemini arkadaşlarına da tavsiye edeceklerini belirtti. Yapılan araştırmadan çıkan sonuçlar şöyle: "- Doğum kontrol hapı ile korunmaya tercih eden kadınlara bu yönteme ilişkin görüşleri sorulduğunda uzun zamandır kullanların yüzde 51'i, yeni kullanmaya başlayanların ise yüzde 56'sı çok memnun olduğunu belirtmektedir.

• Kullandıkları yöntemi değiştirme ihtimalleri sorulduğunda ise eski kullanıcıların yüzde 53'ü, yeni kullanmaya başlayanların yüzde 49'u tercihlerini değiştirmeyecekleri yönünde yanıt vermektedir.

• Doğum kontrol hapı kullanmayı arkadaşlarına tavsiye edip etmeyecekleri sorulduğunda yeni kullanmaya başlayanların yüzde 84'ü, eski kullanıcıların ise yüzde 82'si olumlu yanıt vermiştir.

• Kadınların yüzde 79'u gebeliği önlemek, yüzde 28'i adet dönemini düzene sokmak, yüzde 17'si ise cilt ve saç problemleri nedeniyle hap kullanmayı tercih etmektedir.

• Doğum kontrol hapı kullanmadan önce cilt sorunu yaşadığını söyleyen kadınların oranı yüzde 37 iken, bu kadınların yüzde 74'ü hap kullanmaya başladıktan sonra cilt problemlerinin azaldığını belirtmiştir.

• Katılımcılara hapı kullanmaya başladıktan sonra kilo artışı yaşayıp yaşamadıkları sorulduğunda eski kullanıcıların yüzde 44'ü, yeni başlayanların ise yüzde 49'u kilolarında bir değişiklik olmadığını, eski kullanıcıların yüzde 34'ü, yeni kullanıcıların ise yüzde 24'ü kilo verdiğini söylemiştir.

• Kadınların yüzde 62'si doğum kontrol hapı kullanmaya başladıktan sonra eskiye oranla kendilerini daha iyi hissettiğini söylemektedir.

• Araştırmaya katılan kadınların yüzde 66'sı adet öncesi dönemde (PMS) asabiyet ve karın şişliği, yüzde 65'i göğüs ağrısı ya da sancısı, yüzde 57'si depresyon, yüzde 52'si cilt ve saç problemleri yaşadıklarını belirtmiştir. Doğum kontrol hapı kullanmaya başladıktan sonra ise asabiyet şikayeti yüzde 74'ten yüzde 67'ye, karın bölgesindeki şişkinlik yüzde 74'ten yüzde 61'e, göğüs hassasiyeti yüzde 65'ten 60'a, depresyon yüzde 66'dan yüzde 60'a, cilt ve saç problemleri yüzde 61'den yüzde 51'e ve genel şişkinlik hissinin yüzde 46'dan yüzde 37'ye gerilediği gözlenmiştir.

• Doğum kontrol hapı kullanımı sonrası kadınların yüzde 65'i adet dönemlerinde bir gecikme yaşamadıklarını belirtmiştir.

• Kadınların yüzde 46'sı doğum kontrol hapı kullanmadan önce selülit sorunu olduğunu söylerken, bu gruptaki kadınların yüzde 18'i hap kullanımının ardından selülit sorunlarının azaldığını dile getirmiştir".

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>