AŞK - CİNSELLİK

Erkeğinizin yataktaki karakterini biliyor musunuz?

Fazla hızlı, fazla yavaş, fazla yumuşak ya da fazla vahşi...
 
   
 
 
     

Sevgilinizle pek çok konuda rahatlıkla konuşup tartışabiliyor, hatta size ters gelen bazı alışkanlık ve zevklerini yüzüne karşı söylemekte tereddüt etmiyor olabilirsiniz. Fakat iş cinsel performansa geldiğinde bilin ki ağzınızdan çıkacak tek bir kelime ilişkinizde 3. Dünya Savaşı'nı başlatabilir. Çoğu erkek bu konuda fazlasıyla hassastır ve özellikle de eleştiri, ima ve alaylara asla katlanamaz.

PERFORMANS DEĞİL, TARZ MESELESİ...

Oysa hiçbir erkek şunu düşünmez ki kadınlar İçin seks "iyi" ve "kötü" olarak iki-ye ayrılmaz. Her cinsel deneyim ayrı bir maceradır, her sevişme yepyeni zevkler vaat eder. Bir kadının partnerinde dikkat ettiği şey onun performansından çok yataktaki tarzıdır. Bu tarz, bedenlerin kimyasal uyumunun yakalanması açısından çok Önemlidir. Üstelik erkeğin duygusal ilişkiye yaklaşımı ve kişiliğiyle İlgili umulmadık bilgiler de verir. Bunun yanında cinsel memnuniyetsizlikleri erkeklerle konu-sarak çözmek çok zor ve tehlikeli olduğu-na göre eğer bir kadın birlikte olduğu erkeğin tarzında değişiklikler yapmak istiyorsa önce bu tarzı çok iyi kavraması ve nasıl davranması gerektiğini bilmesi şarttır. Uzun lafın kısası partnerinin cinsel karakterini çözmek bir kadına sekste büyük avantajlar sağlayabilir.

MİNİMATİST:

Yatakta yaratıcılıktan en uzak ve dolayısıyla en sorunlu erkek tipidir. Cinselliği sadece mümkün olduğu kadar basit yollarla giderilmesi gereken bir ihtiyaç olarak gördüğü için ön sevişme ona göre gereksiz bir ayrıntı ve daha da kötüsü zaman kaybıdır. Birlikte olduğu kadının seksten ne kadar zevk aldığım, ne kadar tatmin olduğunu, İsteklerini, fantezilerini pek umursamaz. Yeniliklere kapalıdır, her zaman aynı şekilde sevişir ve birlikte olduğu her kadında çok kısa bir süre içinde bıkkınlık duygusu yaratır. Özünde kötü niyetli olmamakla birlikte kadın psikolojisinden zerre kadar anlamaz. Bununla beraber, minimalist bile olsa hiçbir erkek değiştirilemez değildir. Yani minimalist bir partneriniz varsa mutsuz ve tatminsiz bir cinsel hayatı sürdürmeye çalışmak ya da onu terk etmek yerine ondaki keşif ruhunu harekete geçirmeye, ona dişi libidosunun sırlarım öğretmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle sekse belirli ve özel bir zaman ayırın. Mesela romantik bir akşam ya da birlikte bir hafta sonu... Ayrıca yaratıcılığım geliştirmesi ve yeni fikirlere açık olması İçin sevişme sırasında isteklerinizi ve fantezilerinizi daha sık dile getirin.

TEKNİK ADAM:

Kadınların duyarlı noktalarını, cinsellikte hoşlandıkları ayrıntıları ve doğru zamanlamayı çok iyi bilir ve büyük bir ustalıkla uygular. Aslında bu konuda bir uzman olduğu bile söylenebilir. İlk etapta ideal bir yatak partneri gibi görünse de yataktaki bu sürekli ustalığı bir süre sonra rahatsız edici hale gelir. Çünkü hareketleri mekanikleşmiştir, birlikte olduğu hiçbir kadında özel olduğu duygusunu uyandırmaz. Aslında potansiyeli vardır, ama yaşadığı deneyimden aldığı zevki gösteremez. Seks onun için tüm hünerlerini sergilemesine imkan veren bir alandır. Sürekli bir şeyleri yanlış yapmaktan korktuğu için "kullanma talimatına" harfiyen uyan bir teknik eleman gibidir. Ona yapabileceğiniz en büyük iyilik onu cesaretlendirmek, "her zaman mükemmel seks" takıntısını yenmesini ve yatakta daha spontane davranmasını sağlamaktır. Her dişi bedenin keşfedilmeyi bekleyen yeni bir ülke olduğunu, her kadının aynı hareket ve davranışlardan, hatta bazılarının ustalıktan hoşlanmadığını anlaması şart...

ŞEFKAT UZMANI:

Yataktaki her hareketi adeta yumuşak ötesidir. Partnerim uzun uzun okşar, öper, ama bir türlü arkasından gelmesi gereken daha tutkulu hareketlere geçemez. Böylece birlikte olduğu kadın bir süre sonra kendini kadın değil ev kedisi gibi hissetmeye başlar ve hatta biraz daha abartıp uykuya bile dalabilir. Bu erkek bir yerlerden muhtemelen kadınların uzun okşamalardan hoşlandıklarını duymuş ya da okumuştur, dolayısıyla onların da erkekler gibi bazen sadece ve sadece seks isteyebileceklerim ya da daha ateşli dokunuşlara ihtiyaç duyabileceklerini düşünemez. Fakat siz bunu ona söyleyebilirsiniz. Zaman zaman belli ölçülerde sertlik ve agresifliğin de cinselliğin bir parçası olduğu konusunda bu uysal erkeği aydınlatmayı deneyin.

SEKS DÜŞKÜNÜ:

Yatakta iyi bir partner sayılsa da onunla birlikte olmanın çok zor bir yanı vardır: Hiçbir zaman sekse doymaz. Her zaman, her yerde, her şekilde hazırdır. Libidosunun kontrolünde yaşar ve karşısına çıkan her fırsatı değerlendirmeye çalışır. Partneri olan kadın bir süre sonra ona dokunmaya bile korkar hale getir, çünkü her dokunuşun sonu malumdur. Bu erkek daima patlamaya hazır bir bomba gibidir ve yapılması gereken şey bazen bir bomba imha uzmanı kesilip onu dikkatle etkisiz hale getirmektir. Öncelikle içindeki inanılmaz enerji potansiyelini sadece seksle değil biraz da sporla harcaması için birlikte spora başlamayı teklif edin. Özellikle koşu, tenis, squash gibi yorucu sporları tercih edin. Ayrıca her istediğinde onunla birlikte olmaktan da vazgeçin. Canınızın İstemediği, kendinizi kötü hissettiğiniz ya da onunla başka şeyler paylaşmak istediğiniz zamanlarda kesinlikle kendinizi zorlamayın.

SUKOYVEREN:

Yataktaki karakteri, seks manyağının tam tersidir. Genellikle kadınlara atfedilen "Bu akşam olmaz, başım ağrıyor" cümlesi dilinden düşmez. İlişkinin ilk zamanlarında cinsel açıdan aktif sayılsa da birlikteliğin sonraki rutin evrelerinde seksi adeta angarya olarak görmeye başlar. İş hayatındaki stres, maç yorumları, sinemada yeni gösterime giren filmler, internet ve daha başka birçok şey hayatında cinselliğin önüne geçer. Onu tekrar havaya sokmak ve durmadan su koyvermesini engellemek için öncelikle evdeki televizyon, bilgisayar gibi insanın önünde saatlerini harcadığı yorucu teknolojik aygıtları kapalı tutun. Seksten önce mutlaka rahatlamasını ve günün stresim atmasını sağlayın. Masaj ya da banyoyu deneyebilirsiniz.

ACELECİ:


Seksbilimciler bir erkeğin sıfırdan başlayıp orgazma ulaşmak için iki buçuk dakikaya, kadınların ise ortalama 13 dakikaya ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Ama aceleci, sanki bir kısa mesafe koşucusudur ve normal insanlardan farklı olarak ortalama bir dakika içinde cinsel birleşmeye hazır hale gelir. Kadınlar ise aceleye getirilen baştan savma seksten kesinlikle hoşlanmazlar. "Yapalım da bitsin" tavrından bir türlü kurtulamayan aceleci erkek ise hızlı numaralarla hedefe koşar. Böyle bir erkeğe uzun sevişmenin nimetlerini göstermek aslında çok da zor değildir. Kontrolü elinize alarak yavaş seksin tadını çıkarmasını sağlayın, yani frene o basmıyorsa siz basın. Bırakın o sizin ritminize ayak uydurmaya çalışsın. Bu değişiklikten hoşlanacağından emin olabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>