AŞK - CİNSELLİK

Kadını genler baştan çıkarır.

Bir kadın eşini aldatıyorsa, sorumlusu 3, 7 ve 20 numaralı genleri... Kadınların sadakati ve sevgili sayısında genler yüzde 40 etkili oluyor.
 
   
 
 
     
Kadınların hayatlarında kaç partner değiştirdiklerini ve sadık olup olmayacaklarını genlerinin belirlediği anlaşıldı. Britanya'da Londra St. Thomas Hospital İkiz Araştırmaları Bölümü'nden Prof. Tim Spector ve ekibi 1600 tek ve çift yumurta ikizi üzerinde yaptıkları araştırmayla, kadınların sadakati ve genetik yapıları arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu ortaya koydu.

Prof. Spector, "Genetiğin, kadınların sadakati ve partner sayısında yüzde 40 oranında belirleyici olduğunu tespit ettik" dedi. Yetiştirilme tarzı ve çevresel faktörlerin de sadakat ve partner sayısı üzerinde etkili olduğuna dikkat çeken bilim adamı, "Sonuçlar, evrimci tezleri destekler nitelikte" yorumunu yaptı.

Yaş ortalamaları 50 ve dörtte biri boşanmış olan ikizlere, cinsel davranışları, şimdiye kadar kaç partner değiştirdikleri soruldu. Deneklerin yüzde 22'si sevgili ve eşlerini aldattıklarını itiraf etti. Sadık kadınların ortalama dört, sadık olmayanlarınsa ortalama sekiz partner değiştirdikleri tespit edildi. Ayrıca kadınların yüzde 90'ının eşlerini aldatmayı düşünmüş oldukları ortaya çıktı. Bilim adamları, 3, 7 ve 20 numaralı genlerin, sadakatle ilgili olanlar olduklarını tahmin ediyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>