DEKORASYON

Dergi ve Gazetelerin Muhteşem Dönüşümü!

Özellikle kadınların ilgisini çekeceğine inandığımız bir konu daha! Bir dergi ve gazeteden ne şaheserler çıkartılabilir işte size ispatı!
 
   
 
 
     

Dergiler hele de moda ve dekorasyon dergileri kadınların vazgeçilmezleridir çoğu zaman... İşte bir moda tutkunu dünyaca ünlü Vouge dergisinin renkli kapaklarını çerçeveletmiş ve evinde bir Vouge köşesi yaratmış. Bence her bayanın hoşuna gidebilecek bir fikir. Size ilham veren dergi kapaklarından sizde böyle yaratıcı bir köşe oluşturabilirsiniz...

İkinci bir örnek ise gördüğünüz üzere bir çöp kutusu! Kalın dergi kapaklarını birbirine zımpalatarak oluşturulmuş bu tarz bir çöp kutusu çalışma köşenize ya da ofisinize farklılık katacak türden! Ayrıca bu tip bir çöp kutusu kağıt çöpler için harika bir fikir!

Bir gazete kağıdının bir sandalyeye ne kadar yakıştığını görüyor musunuz? Oldukça yaratıcı! Üzerine sürülen vernik ile dayanıklılığı arttırılmış ve ortaya son derece yaratıcı bir tasarım çıkmış! Okur yazar arkadaşların hoşlanabileceği bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Takı ya da dikiş kutularınızın veya vazolarınızın görüntüsünden ve renklerinden sıkıldıysanız onları çöpe atmak aklınıza gelen en son şey olsun lütfen! Evinizdeki tüm dergi ve gazeteleri ortaya dökün, hepsini ince ince kesin. Tutularınızın ve vazolarınızın üzerine muntazam şekilde yapıştırın! Üzerine de mat bir vernik çektiğinizde eskisinden daha uzun ömürlü bir kutu ve vazoya sahip oldunuz demektir!

Duvarlarınız gözünüze çok boş geliyor ve kara kara ne yapacağınızı düşünüyorsanız ise tozlu raflarda duran dergileriniz sizin imdadınıza yetişebilir! Dergi sayfalarını ince uzun şeritler halinde kesin ve büyüklü küçüklü yuvarlak haline getirin.

Sonra bir beyaz kartonun üstüne değişik şekillerde bu halkaları yapıştırın. Zevkinize göre bir çerçeve ile son noktayı koyduğunuzda ortaya şık olduğu kadar sıra dışı bir alan çıkacaktır! Siz bile inanamayacaksınız.

Mutfağınızın ya da antrenizin duvarlarına ise renk katmak için yine renkli dergi sayfalarını kullanabilirsiniz. Üçgen şekilde 30 - 40 tane sayfayı katlayın.

Oluşturduğunuz tüm üçgen sayfaları beyaz bir karton şeridine yapıştırın ve duvarınıza farklı simetrilerde asın. İşte size paha biçilemez bir duvar süsü!

Tüm bunları yaptığınızda doğanın ekolojik düzenine katkıda bulunmuş ve geri dönüşüm denilen şeyi tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu örnekleri sizde yaratıcılığınızı kullanarak geliştirebilirsiniz unutmayın!

Dergi ve gazetelerinizin muhteşem dönüşümü sayesinde yaşam alanlarınızın çehresi değiştirmek sizin elinizde!

İŞTE DERGİ VE GAZETELERDEN YARATILAN ŞAHESERLER:
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>