DİĞER HABERLER

Altın Portakal Cannes başarısı

Sinema dünyasının en hareketli, en görkemli festivallerinden Cannes Film Festivali’nin MARCHE DU FILM bölümünde (Cannes Film Market) stand açan Altın Portakal…

 
   
 
 
     

Altın Portakal adını uluslararası arenada büyük bir başarıyla duyurarak Türkiye’yi Cannes’da temsil eden ilk festival olma özelliğini elde etti.

Topkapı Sarayı Hazine Dairesi gibi özel projelerin mimarı olan Çağlayan Tual’in tasarımını yaptığı Antalya Altın Portakal Festivali’nin Cannes’daki standı duvarlarındaki Emrah Yücel imzalı afişleri ve geçen yıl Antalya’da konuk edilen ünlü sanatçıların fotoğraflarıyla festivalin en renkli, en ilgi toplayan standlarından birinin adresi oldu. Altın Portakal Venedik, Roma, Selanik ve Pusan gibi dünyanın önde gelen festivalleriyle bir arada etkinlik gösteren ilk Türk festivali olma özelliğini büyük bir başarıyla değerlendirdi.

TURSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) ve AKSAV (Antalya Kültür ve Sanat Vakfı) işbirliğiyle açılan standda 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek film market etkinliği olan Avrasya Film Market’in tanıtımı başarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’de ilk defa yapılacak olan film marketi için film distribütörleri ve yapımcılarla toplantılar yaptı. Bu görüşmeler sonucunda MGM, Wild Bunch, Celluloid Dreams, Studio Canal ve Bavaria Films gibi dünyanın önde gelen prodüksiyon şirketleri 17 – 20 Eylül tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek olan Avrasya Film Market’te yerlerini alacaklar.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’in onursal başkanlığını sürdürdüğü, bu yıl 16–23 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılacak olan 43.Antalya Altın Portakal Film Festivali, geçtiğimiz yıl TÜRSAK Vakfı’nın önderliğiyle uluslararası arenada adını duyurmuştu.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>