DİĞER HABERLER

Bir CV bir rimel

İş görüşmesine makyajla giden kadınların işi alma şansı yüksek. Görüşmede en çok 'göz makyajı' önem taşıyor. İşte uzmanından öneriler...
 
   
 
 
     
Bakımlı kadınların her alanda başarı şansının yüksek olduğuna dair bir kanıt daha ortaya atıldı. Britanya'da yapılan bir araştırmaya göre iş görüşmesine makyaj yaparak giden kadınların işi elde etme şansı daha yüksek oluyor. Aziz Corporation adlı araştırma şirketinin 100 erkek ve kadın yöneticiyle yaptığı anketten çıkan sonuç, her dört patrondan birinin makyaj yapan başvuru sahibini, makyaj yapmayana tercih etmesi oldu. Hatta kadın patronlar bu konuda daha acımasız. Ankete katılan kadın yöneticilerin yüzde 60'ından fazlası, işyerinde makyaj yapmayan kadınlara karşı önyargılı olduklarını itiraf etti. Bu görüşteki erkek yönetici oranı ise yüzde 52. Yine Britanya'da ofis çalışanları arasında daha önce gerçekleştirilen bir ankette, makyaj yapmayan kadın çalışanlara, 'bir iş için çaba göstermez' gözüyle bakıldığı ortaya çıkmıştı.

Uzmandan öneriler

'Beauty' adlı bir kitabın yazarı olan Britanyalı makyaj uzmanı Bobby Brown, iş görüşmesi makyajının amacının, hoş ve kontrollü gözükmek olduğunu söylüyor.

Kitapta bir iş görüşmesine giderken kırmızı oje bile kullanılabileceği yazıyor. Dudaklara fazla dikkat çekilmemeli. Görüşmede göz kontağı ağırlıklı olduğu için göz makyajına önem verilmeli. Öneri kahverengi kalem ve siyah maskara.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>