DİĞER HABERLER

FedEx Türk Kültürünü Dünyaya Taşıyor!

FedEx Türkiye - DÖSİM işbirliğinin 2. etabı olan Kültürel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nın ödül töreni açılışı gerçekleştirildi.
 
   
 
 
     
FedEx Türkiye - DÖSİM (Kültür Bakanlığı'na bağlı Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürlüğü) işbirliğinin 2. etabı olan Kültürel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nın ödül töreni açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Erkan Mumcu tarafından 26 Haziran 2003 tarihinde DÖSİM'in Haseki Hamamı, Sultanahmet Mağazası'nda gerçekleştirildi.

FedEx Türkiye, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesi www.kultur.gov.tr adresinde online olarak satılan DÖSİM sanal mağazası ürünlerini, en uygun fiyatlarla dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor. 2002 yılı Ocak ayında hizmete giren DÖSİM Sanal Mağaza, FedEx Türkiye'nin verdiği hızlı hava taşımacılığı desteği ile satışlarında büyük oranda artış sağladı. Ayrıca FedEx Türkiye tarafından DÖSİM'de sunulan ürünlere özel ambalajlar hazırlandı.

Ülkemizin kültürel değerlerini yurtdışına tanıtmak ve Türk turizminin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla FedEx Türkiye ve DÖSİM'in başlattığı işbirliğinin 3. etabını 'El Sanatları Ürünleri Hediye Kataloğu' oluşturacak. DÖSİM ürünlerinin yer alacağı bu katalog ile, yurtdışına Türk kültür ve sanat eserlerinden hediye göndermek isteyen kurum ve bireylere büyük kolaylık sağlanacak.

FedEx Türkiye, 2002 yılında başlattığı ve Türkiye'nin turistik zenginlikler alanında dünya çapında bir marka olmasını hedefleyen "Made in Turkey" kampanyası ile, ülkemizin ürün ve hizmet kalitesini hem yurtiçi hem de yurtdışında tanıtmaktadır. DÖSİM ile yapılan işbirliği bu kampanyanın devamı niteliğindedir.

FedEx Hakkında:
1994 yılında temelleri atılan FedEx Türkiye, faaliyetlerini lisansör ve hizmet ortağı Express Kargo ile birlikte sürdürüyor. Başta tekstil sektörü olmak üzere çeşitli ihracatçı kuruluşların sistem ortağı olarak faaliyet gösteren FedEx Türkiye, önde gelen ihracatçı birliklerin faaliyetleri doğrultusunda stratejiler geliştiriyor. FedEx'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da hizmet verdiği ülkeler arasında sektörün en önemli performans kriteri olan "zamanında teslim"de %97.2'lik oranla 1'inci sırada yer alan FedEx Türkiye, ABD gönderilerinin %75'ini taşıyor. Uluslararası hızlı hava kargo taşımacılığında 212 ülkeye 1800 merkezi, 677 uçağı ve 200.000 çalışanıyla hizmet veren FedEx 1973 yılında kuruldu. Sektörün en büyük uçak filosuna sahip olan FedEx, dünyada Global ISO 9001 kalite belgesini almaya hak kazanan ilk küresel hava taşımacılığı şirketi ünvanına sahip bulunuyor. Dünyanın her noktasına hizmet götüren FedEx, teknolojisi ve organizasyonel yapılanmasını hız ve güvenirlik stratejisi üzerine kuruyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>