DİĞER HABERLER

Fotoğraf Sempozyumu

2. Ulusal Fotoğraf Sempozyumu Nisan'da Yapılıyor
 
   
 
 
     
2. Ulusal Fotoğraf Sempozyumu, 21-24 Nisan tarihlerinde İstanbul İtalyan Kültür Merkezi'nde yapılacak. Pek çok fotoğraf ustasının katılacağı sempozyumda, dia gösterilerinden panellere çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte Fotoğraf Dergisi tarafından organize edilen 2. Ulusal Fotoğraf Sempozyumu, 21-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da düzenleniyor. Beyoğlu'ndaki İtalyan Kültür Merkezi?nde gerçekleşecek ve tüm etkinlikleri izlemenin serbest olacağı organizasyona, fotoğraf ustaları, gazeteciler ve değişik üniversitelerden öğretim üyeleri katılıyor.

21 Nisan'da "Özel Gösteriler" ile açılışı yapılacak sempozyumun bu bölümünde, Süveyd Orhon, Şakir Eczacıbaşı, Ozan Sağdıç, İbrahim Zaman ve Prof. Sabit Kalfagil'in birer gösterisi izlenecek ve kendilerine onur plaketi verilecek. Aynı gece bir de Recep Dönmez'in sualtı gösterisi fotoğrafseverlere sunulacak.

22 Nisan Cuma sabahı İtalyan Kültür Merkezi'nde 'İletişim Kanallarında Fotoğrafın Kullanımı'konulu panelle başlayacak olan sempozyumun ikinci gününde "Fotoğrafta Etik" , üçüncü gününde ise "Disiplinlerarası Sanat Ortamında Fotoğraf" panelleri düzenleniyor. Bu panellerin yöneticileri ve katılımcıları şu isimlerden oluşuyor: Ercan Arslan, Sebati Karakurt, Selahattin Sevi, Mehmet Sucu, Savaş Ay, Murad Sezer, Ergun Çağatay, Çerkes Karadağ, Süha Derbent, Nadir Ede, Prof. Mehmet Bayhan, Muammer Bozkurt, Balkan Naci İslimyeli, Mustafa Dorsay.

Sempozyumun "Dia Gösterileri" bölümünde ise şu sanatçılar yer alıyor: Erdal Yazıcı, Sadık Demiröz, Ali İhsan Gökçen, Timurtaş Onan, Ersin Alok, Servet Dilber, Haluk Uygur, Bülent Akbaş, Fethi İzan, İsa Çelik, Coşkun Aral, Gültekin Çizgen ve Haluk Uygur Atölyesi.

Oturum başkanlıklarını Prof. Güler Ertan ve Prof. Nilgün Sim Süldür'ün yapacakları "Bildiriler" bölümlerinde, Ali Bayraktaroğlu, Fuat Akdeniz, Akgün Tokatlı, Ergün Turan, Sebla Selin Ok, Emre İkizler, Işık Özdal, Handan Dayı, Adnan Sokol ve Murat Germen birer bildiri sunacaklar. "Poster Bildiriler" bölümünde ise Bülent Erutku, Filiz Arıöz, Oktay Çolak ve Doç. Dr. Özer Kanburoğlu yer alıyor.

Sempozyum katılımcılarının eserlerinden oluşan karma sergi, 12-16 Nisan tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde ziyarete açık kalacak.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>